W ramach  programu wizyt studyjnych w Treblince, projektu Podróż Pamięci, finansowanym przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy, 5 czerwca 2019r. klasy I F, II C uczestniczyły w kolejnej, już drugiej, wycieczce  do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince.
Szkolnymi koordynatorami projektu były Pani Małgorzata Łukaszewska i Pani Monika Stempień.
W wycieczce uczestniczyły również: wychowawczyni klasy I F - Pani Teresa Witek oraz pedagog szkolny - Pani Milena Wierzbicka-Wąs.
Celem uczestnictwa w programie było między innymi: poznanie przyczyn, przebiegu i skutków zjawisk i procesów historycznych prowadzących do Holocaustu oraz kształtowanie postaw tolerancji i otwartości na szeroko rozumianą odmienność kulturową, narodową i religijną, przy poszanowaniu własnych i cudzych tradycji.

30 maja uczniowie uczestniczyli w lekcji patriotycznej, mającej ich przygotować do odwiedzin w tym szczególnym miejscu Pamięci Narodowej.
”Treblinki nie można było przeżyć. Najsprawniejsza fabryka śmierci w machinie Holokaustu zabijała tylu ludzi, że nie starczało ziemi, by wszystkich zakopać. Gigantyczne ruszty do palenia ciał szybko okazały się za małe…”

Prezentacja dotycząca Treblinki