W ramach realizacji projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych grupa projektowa zainicjowała próbę odkrycia roli, historii i funkcji kobiet Warszawy. Na początku odbyliśmy spacery ulicami Warszawy i próbowaliśmy (za pomocą wywiadów) dowiedzieć się, co myślą warszawianki o swoim życiu, a także, co szczególnie ważnego w ich biografii kojarzy się ze stolicą. Zebrane informacje były wykorzystane do eventu kulturowego „Kobiety Warszawy”, który miał miejsce 7 marca (reportaż wkrótce). W trakcie wstępnych badań nad historia kobiet Warszawy odnieśliśmy się do biografii pisarek pozytywistycznych, „Lalki” B.Prusa, „Kronik Tygodniowych” oraz „Marty” E. Orzeszkowej. Dużą pomocą była również powieść "Hotel Varsovie. Bunt chimery" Sylwii Zientek, która opowiada o „cenie podążania za marzeniami, kobiecej wolności i historii miasta, które ją zauroczyło”.

Odsłony: 251

„Sny o Warszawie czyli słowo i czyn twórców miasta. Cykl warsztatów i wycieczek miejskich dla uczniów technikum gastronomiczno-hotelarskiego - 2019”.

W ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych rozpoczęliśmy kolejną edycję projektu kulturowego. Projekt stanowi cykl działań edukacyjno-kulturalnych związanych z rocznicami, w tym zwłaszcza z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz 15.rocznicą członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy varsavianistycznej-literackiej i historycznej na temat przemian stolicy jako elementu integracji społecznej poprzez rozwój świadomości uczniów w zakresie znajomości lokalnej tradycji.

1 marca grupa projektowa udała się na swój pierwszy varsavianistyczny, projektowy event: „W oczekiwaniu na przedwiośnie Gajowca i szklane domy Baryki czyli sny o potędze Warszawy 1918-1939” . Druga część wycieczki była kontynuowana w dniu 4 marca.
Wiele się działo na warszawskim spacerze z Cezarym Baryką...

Słońce (już marcowe) oświetlało trasę literackiej podróży, inaugurując kolejną edycję projektu, tym razem tropem wielkich budowniczych Warszawy. Trasa została podzielona na dwa etapy, jak dwie strony Warszawy:

Odsłony: 334

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły