27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. W naszej szkole obchodziliśmy to święto za pomocą happeningu dramowego.
Święto zostało ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI - UNESCO) w 1961 roku. Upamiętnia otwarcie pierwszego sezonu Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku. W tym dniu na całym świecie są podejmowane inicjatywy teatralne, których celem jest uczczenie święta medium, znanego od starożytności.
W naszej szkole klasa I d ( pod opieką p. Ewy Bielak) w ramach Wiedzy o kulturze przeprowadziła w dniach 26-27 marca niecodzienny happening teatralny, oparty na próbie dekonstrukcji fabularnej dramatu Szekspira pt. „Makbet”.
Uczniowie za pomocą metody dramy edukacyjnej dokonali zderzenia prawdy historycznej dotyczącej teorii władzy feudalnej z toposem theatrum mundi oraz dokonali współczesnej oceny postaci dwójki głównych bohaterów - pary Macbeth.
Międzynarodowemu Dniu Teatru zawsze towarzyszy orędzie przygotowywane przez wybitnego człowieka teatru, adresowane do całego teatralnego świata. Autorem pierwszego orędzia był Jean Cocteau. W tym roku napisał je Simon McBurney, współzałożyciel Théâtre de Complicité w Londynie. Celem jest promocja międzynarodowej wymiany informacji na temat teatru, zwiększenie współpracy ludzi teatru, uświadamianie opinii wagi sztuki oraz artystycznej kreacji w życiu codziennym.

Od 1983 roku z okazji tego święta Sekcja Krytyków Teatralnych Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego co roku przyznaje Nagrodę Sekcji Krytyków Teatralnych PO ITI.