Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci nieodpłatne wspiera dzieci ze schorzeniami ograniczającymi ich życie. Każdy, komu nie jest obojętny los nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin, może wesprzeć działalność Fundacji WHD.

      Opieka paliatywna nad dziećmi i młodzieżą jest aktywnym i całościowym podejściem obejmującym fizyczne, emocjonalne, społeczne i duchowe elementy. Skupia się na podniesieniu jakości życia dziecka i wspieraniu rodziny. Obejmuje leczenie nieprzyjemnych objawów, niesienie ulgi i wytchnienia rodzinie oraz opiekę w czasie umierania i w okresie żałoby.

   

Celem opieki paliatywnej nie jest przedłużanie ani skracanie życia, ale poprawa jego jakości. W przypadkach prenatalnej diagnozy ciężkiego, nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, opieka paliatywna nad rodziną rozpoczyna się przed urodzeniem dziecka.

     Zespół Szkół Gastronomicznych zorganizował kiermasz świąteczny z którego dochód został przeznaczony na ten szczytny cel. Klasy 2aTg,2bTg i 2cTg upiekły ciasta chętnie kupowane przez uczniów i ich rodziców.

Zebraliśmy 1200 zł, za co serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej.

Koordynatorzy: Elżbieta Zarębska, Mirosław Dzikowicki.

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły