Elegancko, nowocześnie, z klasą, czyli Poznańska na XXIX Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym…

Tegoroczne Targi Edukacyjne w Pałacu Kultury i Nauki  odbyły się w dniach 22-24 lutego.

Zgodnie z tradycją organizatorzy zaprezentowali bogaty program adresowany do gimnazjalistów oraz maturzystów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przyszli adepci liceów i techników mogli uczestniczyć w spotkaniach z doradcami zawodowymi oraz uczniami, którzy podjęli trafne decyzje dotyczące ścieżki kształcenia i chcieli podzielić się swoimi refleksjami na ten temat.

Podczas targów odbyła się debata skierowana do gimnazjalistów pt. ,,Wybieraj z głową - jak osiągnąć sukces zawodowy” w trakcie której uczeń Robert Nicewicz wraz z kolegami zaprezentował zawód technika żywienia i usług gastronomicznych i przedstawił możliwości dalszego rozwoju zawodowego w tym kierunku.

Wizytówką ZSG było także stoisko, które i tym razem wyróżniało się spośród innych stanowisk – wzrok przyciągał elegancki barek, wielki ekran, emitujący filmy promujące szkołę i dokumentujące popisy naszych kelnerów oraz wywiady ze sławnymi absolwentami.

Wysmakowane dekoracje roślinno-owocowe świetnie komponowały się z kolorystyką logo ZSG i nie pozwalały przejść obojętnie odwiedzającym nasze stoisko.

Do zapoznania się z ofertą Szkoły zachęcały także różne umiejętności prezentowane przez uczniów oraz specjalistów - znanych szefów kuchni. Można było degustować: desery lodowe przygotowywane na miejscu, koktajle mleczne i owocowe, shake. Dzięki owocnej współpracy z Akademią Kawy nasi uczniowie mieli szanse zaprezentować swoje umiejętności baristyczne, wykorzystując technikę dekoracji Latte Art. Przyszli kandydaci mogli również zapoznać się z przyszłymi możliwościami pracy, przedstawionymi przez naszych absolwentów i Hotel Career.

Pani Dyrektor Marzena Cieślak serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom i pracodawcom współpracującym ze szkołą za pomoc w organizacji i prezentacji stoiska.

Szczególne podziękowania za współpracę i zaangażowanie Dyrektor Szkoły kieruje do Prezesa firmy Colours of Coffee Pana Marcina Michalika oraz Transgourmet Polska właściciela firmy Selgros – partnera strategicznego szkoły.

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów na Dzień Otwarty 20 marca 2018 r. o godz. 16.30.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły