1 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się IV edycja eliminacji do Kulinarnej Kadry ZSG POZNAŃSKA. Tematem przewodnim konkursu eliminacyjnego były: „Oryginalne dania kuchni polskiej w nowoczesnej aranżacji”. Do udziału zgłosiło się 25 zespołów, do półfinału zakwalifikowano  czternaście drużyn dwuosobowych, po siedem z klas 1 - 2 i 3 – 4, których zadaniem było przygotowanie 4 porcji dania głównego z wykorzystaniem indyka, dyni oraz czosnku.

Profesjonalne jury, czuwające nad  przebiegiem eliminacji, wyłoniło sześć drużyn, które będą trenować pod okiem specjalistów i poszerzać swoje umiejętności w zakresie szeroko rozumianej branży gastronomicznej oraz reprezentować szkołę w trakcie konkursów gastronomicznych w roku szkolnym 2018/2019. Przygotowaniem eliminacji ,,Kulinarna Kadra POZNAŃSKA ZSG” zajmowała się pani wicedyrektor Marzena Niedośpiał, a nad całością czuwała pani dyrektor Marzena Cieślak.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w eliminacjach i gratulujemy zwycięzcom!!!

Odsłony: 57

Trwają eliminacje do konkursu kulinarnego dla młodzieży pt. „Zboża najwyższej jakości. Powrót do zbóż pradawnych”.

Zapraszamy do udziału!

Arkusz zgłoszeniowy do konkursu

Wymagane oświadczenia

Odsłony: 46

W ramach  programu wizyt studyjnych w Treblince, projektu Podróż Pamięci, finansowanym przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy, klasy IVA, IVG, IVH uczestniczyły w wycieczce  do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Szkolnymi koordynatorami projektu były Pani Małgorzata Łukaszewska i Pani Monika Stempień. W wycieczce uczestniczyły również: wychowawczyni klasy IVA - pani Agata Trykacz oraz pedagog szkolny - Pani Barbara Metter. Celem uczestnictwa w programie było między innymi: poznanie przyczyn, przebiegu, skutków zjawisk oraz  procesów historycznych prowadzących  do Holocaustu oraz kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na szeroko rozumianą odmienność kulturową, narodową i religijną, przy poszanowaniu własnych i cudzych tradycji. 19 września uczniowie uczestniczyli w lekcji patriotycznej, mającej przygotować ich do odwiedzin w tym szczególnym miejscu Pamięci Narodowej.

Prezentacja - Podróż pamięci

”Treblinki nie można było przeżyć. Najsprawniejsza fabryka śmierci w machinie Holokaustu zabijała tylu ludzi, że nie starczało ziemi, by wszystkich zakopać. Gigantyczne ruszty do palenia ciał szybko okazały się za małe…”

Odsłony: 72

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych uczestniczyli w pokazie filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Projekcja filmu była niezwykłą lekcją historii oraz swoistym hołdem złożonym polskim bohaterom, przypomnianym młodym ludziom (za pomocą produkcji brytyjsko-polskiej). Film ukazuje  prawdę o ogromnym i zaszczytnym udziale naszych lotników w Bitwie o Anglię.

Temat obejrzanego przez uczniów ZSG filmu nawiązywał do ważnych wydarzeń historycznych oraz osobistych wspomnień uczestników bitwy. Produkcja stanowi filmową lekcję historii upominającą się o należne Polakom miejsce w zdarzeniach związanych z walkami z okupantem- na całym świecie.

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film który powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

Materiały edukacyjne do pobrania: http://dywizjon303.pl/edukacja

Odsłony: 492

W dniu 4. Września społeczność Zespołu Szkół Gastronomicznych (uczniowie, nauczyciele, pracownicy i dyrekcja Zespołu Szkół Gastronomicznych) wpisywali się do Wielkiej Księgi Wolności, która ma być zamknięta 13 października w kapsule czasu. Kapsuła czasu będzie odkopana  dopiero za sto lat...
W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości m.st. Warszawa ogłosiło akcję zbierania podpisów do Warszawskiej Księgi Wolności. Na pierwszej stronie zamieszczono przesłanie dla przyszłych pokoleń na następne 100 lat, pozostałe karty Księgi zapełniają mieszkańcy Warszawy. Wielka Księga Wolności zostanie więc wypełniona przez warszawiaków, a następnie zamknięta w kapsule czasu i zakopana w miejscu publicznym 13 października 2018 roku. Gdzie? Tego na razie nie zdradzono,  wiadomo natomiast, że ma zostać ponownie otworzona dopiero za 100 lat, w 2118 roku, a więc w 200 rocznicę odzyskania niepodległości.

Odsłony: 600