W chwili obecnej żyjemy w ciekawych czasach, w których nastąpił ogromny postęp cywilizacyjny we wszystkich dziedzinach życia. Jest to okres, który sprawia nam wiele radości, ale i smuci.
Dostrzegamy w nim wiele niepokojących zjawisk związanych z naszym organizmem, pojawiają się nowe cywilizacyjne choroby. Wobec tego zadajemy sobie pytanie: gdzie należy szukać przyczyn ich powstania? Może odpowiedź jest prosta – w naszym trybie życia oraz odżywiania.
Wobec  tego powinniśmy się zastanowić jak to wszystko zmienić, a może należy wyznaczyć sobie nowy cel? Naszego powrotu do aktywnego trybu życia, do spacerów, przebywania z naturą w ciszy, w pięknym otoczeniu przyrody lub może do innego trybu odżywiania się?
       Przypomnijmy sobie co kryje się pod pojęciem odżywianie, otóż są to informacje związane z jedzeniem, czyli zapotrzebowaniem organizmu na energię i inne składniki odżywcze.
Natomiast składniki odżywcze z kolei to pobierane przez organizm związki chemiczne lub pierwiastki, które w procesach zachodzących w organizmie wytwarzają energię. Są one niezbędne do życia. Stanowią materiał konieczny do budowy i wzrostu naszego organizmu.
       Składniki odżywcze pochodzące z żywności, dzielimy na dwie grupy. Są to tłuszcze, węglowodany, które dają nam energię, a także białka, które w organizmie są materiałem budulcowym oraz witaminy, enzymy, polifenole, minerały i pierwiastki śladowe, które są składnikami odżywczymi nieenergetycznymi. Jednak najważniejszym składnikiem naszego odżywiania jest woda i tlen, bez których życie by nie istniało. Wszystkie substancje odżywcze dostarczane są do naszego organizmu z zewnątrz, gdyż organizm nasz nie może ich samodzielnie wytworzyć.
Pamiętamy, że składniki odżywcze mamy z pożywienia, które powinno nam zapewnić równowagę pomiędzy składnikami wytwarzającymi energię, witaminami, minerałami, pierwiastkami, a także i wodą.
Równowaga musi być także zachowana między poborem pożywienia i zużyciem energii. Na zużycie energii wpływa wiele czynników takich jak: płeć, budowa ciała, poziom aktywności fizycznej.
Zdrowe i prawidłowe odżywianie powinno zawsze zaspokajać nasze potrzeby w zakresie niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego też przedstawię  funkcje i źródła składników odżywczych.

Węglowodany stanowią źródło energii chleb,mąka, ziemniaki, owoce, cukier, słodycze
Białka są materiałem budulcowym mięso, ryby, mleko, ser,jaja, rośliny strączkowe
Tłuszcze nienasycone dostarczają energii i niezbędnych kwasów tłuszczowych oleje spożywcze, nasiona oleiste, tłuste ryby
Tłuszcze nasycone dostarczają energii  masło, mleko, tłusty ser, czerwone mięso
Witamina A niezbędna do prawidłowego funkcjonowania oczu, a także dla wzrostu i rozwoju marchew i inne kolorowe warzywa, masło
Witaminy z grupy B zawarte w enzymach niezbędnych dla prawidłowego metabolizmu węglowodanów,tłuszczów i białek zielone warzywa,zboża, mleko, ser, mięso, ryby, jaja
Kwas foliowy zmniejsza ryzyko wad wrodzonych, układu nerwowego płodu, budulec krwinek czerwonych zielone warzywa, owoce cytrusowe, zboża
Witamina C poprawia wchłanianie żelaza owoce, jagody, warzywa, ziemniaki
Witamina E ważna dla komórek i tkanek warzywa, zboża oleje
Witamina K  ważna dla zdolności krzepnięcia krwi warzywa zielone
Witamina D potrzebna, aby organizm mógł wykorzystywać wapń żurawina, tłuste ryby, masło, promienie słoneczne
Wapń   ważny dla szkieletu, zębów, mięśni i układu nerwowego produkty mleczne, zielone warzywa, orzechy
Żelazo składnik hemoglobiny, krwinek czerwonych, które niosą tlen do komórek ziarna, mięso
Błonnik pokarmowy ważny dla prawidłowego trawienia chleb, zboża, warzywa, owoce, jagody
Woda transportuje składniki odżywcze napoje, warzywa, owoce


Prawidłowe odżywianie nie tylko broni nas przed chorobami, ale sprawia, że zmienia się nasze samopoczucie. Bardzo ważnym aspektem prawidłowego odżywiania jest prawidłowa ilość posiłków w ciągu dnia. Powinno ich być aż pięć ( śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja).