Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Internat ZSG - kliknij w link.

Audiodeskrypcja filmu promującego INTERNAT KOEDUKACYJNY ZESPOŁU SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. PROF. E. PIJANOWSKIEGO – rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Film opowiada historię grupy młodzieży, która pod koniec wakacji postanawia rozpocząć naukę w mieście stołecznym Warszawa. Uczniowie będąc na obozie wakacyjnym przeglądają oferty różnych miejsc do zamieszkania na czas nauki w szkole średniej, odnajdują Internat Koedukacyjny Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego, który jest integralną częścią Zespołu Szkół Gastronomicznych imienia profesora Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie przy ulicy Poznańskiej 6/8.  Analizują ofertę, która jest bardzo interesująca, w tle brzmi pogodna, lekka muzyka. Uczniowie choć pochodzą z różnych rejonów polski, postanawiają przyjechać do stolicy. Po przyjeździe do Warszawy ich oczom ukazuje się monumentalna metropolia, gdyż Warszawa to jedno z najpiękniejszych, historycznych i znanych miast w Europie, a może nawet na świecie.


Warszawa jest domem zabytków dziedzictwa narodowego takich jak słynny  Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, Pałac Kultury i Nauki, czy Opera Narodowa oraz siedziby władz kraju Pałac Prezydencki oraz budynki Sejmu i Senatu. Nie wolno zapomnieć również o bogactwie architektury sakralnej, która może poszczycić się byciem nie tylko  bezpośrednim świadkiem wydarzeń historycznych, jak również posiadaniem przywileju znajdowania się  na liście dziedzictwa UNESCO. Warszawa znana jest z  rozlicznych muzeów z cennymi zabytkami sztuki. Sercem Warszawy jest malownicza i jedna z najstarszych dzielnic stolicy – Śródmieście. To zielony punkt aglomeracji, tutaj właśnie skupione są wszystkie ważne dla turystów, jak i mieszkańców miasta obiekty zarówno zabytkowe, edukacyjne jak i najważniejsze trakty komunikacyjne ( Dworzec Centralny Polskich Kolei Państwowych, Merto z dwoma liniami komunikacyjnymi M1 i M2 oraz flota autobusowa i tramwajowa). Stąd można dotrzeć w klika minut w wybrane miejsce w Warszawie. Nasi bohaterowie po przyjeździe do miasta, zatrzymują się na Dworcu Centralnym PKP, z którego dosłownie w kilka minut spacerem można odnaleźć się na popularnej ulicy Poznańskiej. Uliczkę tę okalają zabytkowe, secesyjne kamienice, budynki szkolne oraz prestiżowe hotele Mariott, Novotel. Niepowtarzalny klimat tego miejsca tworzą też rozliczne kawiarnie oraz galerie sztuki. W towarzystwie tych obiektów można odnaleźć zabytkowy, położony przy historycznym Placu Konstytucji budynek Internatu Zespołu Szkół Gastronomicznych imienia profesora Pijanowskiego. Internat znajduje się na 5 piętrze budynku Zespołu Szkół Gastronomicznych imienia profesora Eugeniusza Pijanowskiego i stanowi jego integralną część.
 W Internacie Zespołu Szkół Gastronomicznych mieszkają uczennice i uczniowie zarówno z Zespołu Szkół Gastronomicznych, jak i uczniowie i uczennice z innych Liceów , Techników oraz Szkół Branżowych miasta stołecznego Warszawy. Od razu po wejściu na teren budynku bezpośrednio do Internatu można dotrzeć windą. Obiekt znajduje się na liście Generalnego Konserwatora Zabytków, zaś koncepcja architektoniczna nawiązuje częściowo do klasycystycznej architektury. Wykorzystany do budowy granit polerowany oraz piaskowiec czynią budynek z zewnątrz przyjaznym, ciepłym i energetycznym obiektem. Taki też jest on i wewnątrz. W Internacie Koedukacyjnym Zespołu Szkół Gastronomicznych tradycja przeplata się z nowoczesnością. Uczniowie, którzy postanowili zamieszkać w Internacie Koedukacyjnym do dyspozycji mają dwadzieścia trzy pokoje – dwu i trzy osobowe.
Każdy pokój jest widny, przestrzenny, w pełni umeblowany z dostępem do internatu full- open.
Ściany pokoi, jak i innych pomieszczeń są pomalowane pastelowymi kolorami w tonacji wakacyjnego słońca. Każdy z pokoi podzielony jest na dwie części. Część pierwsza to przedpokój z ścienną zabudową meblową oraz strefą przy pokojowej toaletki. Obie części oddzielone są drzwiami. Część druga pokoju mieszkalnego to przestrzeń rozwiązań dla każdego kto chce poczuć się domowo w Internacie Zespołu Szkół Gastronomicznych. Uczniowie mają do dyspozycji nowoczesne meble, szafki, regały biblioteczne oraz biurko – stoliczki z lampkami. Ściany pokoi są dźwiękoszczelne, tak samo jak drzwi do pokoi. Bogata infrastruktura Internatu stanowi doskonałe zaplecze dla uczniów do nauki, relaksu, jak i rozwijania swoich zainteresowań. Uczniowie mają dostęp do bardzo dużej, wygodnej kuchni, która wyposażona jest w nowoczesny sprzęt AGD. Do dyspozycji naszych uczniów jest sala relaksacyjno – telewizyjna, pokoje cichej nauki. Pasjonaci sportu mogą korzystać z boiska, zmodernizowanego kompleksu sportowo – rekreacyjnego czyli hali sportowej, siłowni dla dziewcząt i chłopców oraz sali treningowej do ping – ponga. By każdy z uczniów mógł poczuć się wyjątkowy i rozwijać swoje pasje, czuwa Pani Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych imienia profesora Eugeniusza Pijanowskiego – Marzena Cieślak , wraz z Panią Kierownik Internatu Koedukacyjnego Zespołu Szkół Gastronomicznych imienia profesora Eugeniusza – Panią Barbarą Jurkowską.
Dzięki nim uczniowie mają zapewnioną opiekę psychologiczno – pedagogiczną 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Władze Szkoły i Internatu na bieżąco czuwają nad realizacją działań podejmowanych w Internacie między innymi takich, jak: spotkania z ciekawymi ludźmi, festiwale edukacyjno – artystyczne, konkursy oraz zawody sportowe, atrakcyjne wycieczki, czy zajęcia samorozwijające w ramach Kół Zainteresowań w Internacie takich jak: Koło Teatralno – Filmowe „Metanoia”- które działa nieprzerwanie od 15 lat, Koło Wolontariatu i Profilaktyki, Koło Krajoznawczo – Turystyczne czy Koło Psychoedukacji. Kompleksowa opieka i wparcie dla uczniów i ich rodziców podejmowana przez Internat Koedukacyjny ZSG to także poradnictwo wychowawcze dla rodziców, programy Pomocy Uczniom z Trudnościami Edukacyjnymi oraz Programy Pracy z Uczniem Zdolnym takie jak: „Aktywni i Twórczy” oraz „Karta Zaufania”. Bohaterowie filmu oraz dotychczasowi mieszkańcy Internatu  mieszkając w Internacie mogą korzystać z tej bogatej oferty Internatu ZSG, który gwarantuje również pyszne, zdrowe i urozmaicone wyżywienie dostępne w formie „stołu szwedzkiego”,  ale też sami mogą mieć wpływ na to co dzieje się w Internacie. Internat ZSG jest naj – lepszy i naj – bezpieczniejszy
 bo kiedy uczniowie chcą się uczyć to mają pomoc w nauce, a kiedy chcą się bawić – to robią to tak, jak lubią. Jedną z form relaksu – zabawy są wieczorki kulinarne, dyskoteki, wieczorki filmowe.

 Nauka, wychowanie i tradycja to trzy cele Internatu w pracy z uczniami, dla nas tradycja to budowanie tożsamości i wspólnotowości w poczuciu upamiętniania ważnych wydarzeń historycznych,ale też kultywowanie tradycji takich jak Święto Edukacji, Boże Narodzenie czy Wielkanoc.
Przyjazna, rodzinna atmosfera oraz poczucie bezpieczeństwa sprawiają, iż nasi bohaterowie choć uczą się w różnych szkołach średnich miasta stołecznego Warszawy, to chcą mieszkać w Internacie – bo to miejsce jest stworzone dla tych wszystkich, którzy chcą już dziś zaplanować swoją przyszłość! Najważniejsze, że już niebawem każdy uczeń i uczennica może nas odwiedzić, gdyż już  29 marca od godziny 13.30 odbędą się z nami spotkania online, zaś 7 kwietnia można będzie spotkać się z nami na miejscu/stacjonarnie i zobaczyć jaki mieszkamy i spędzamy czas wolny. Twego dnia można będzie osobiście dowiedzieć się co należy zrobić by mieć zagwarantowane miejsce w Internacie w nowym roku szkolnym 2022/2023, gdyż od kwietnia 2022r. rozpoczynamy rekrutację na nadchodzący rok szkolny.

Pamiętajcie – znajdujemy się przy ulicy Poznańskiej 6 mieszkania 8 Warszawa – Śródmieście. Koniecznie śledźcie naszą stronę Internetową  - https://admzsg.edu.pl/index.php/organizacja/ co-w-szkole-mamy/internat  oraz Facebooka - https://www.facebook.com/internatPoznanska.
Warto też w przypadku jakichkolwiek pytań zadzwonić do nas 22 628 90 33; 510 051 937; 696 181 539 lub napisać maila -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z pewnością odpowiemy na każde pytanie. Jesteśmy dla Was 24h/ 7 dni w tygodniu. Zapraszamy !