W dniu 05 października 2022 roku w  INTERNACIE KOEDUKACYJNYM ZSG IM. PROF. E. PIJANOWSKIEGO W WARSZAWIE  miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023 oraz ślubowanie wychowanków Internatu klas pierwszych. To wyjątkowe wydarzenie rokrocznie wpisuje się w historię Internatu Koedukacyjnego ZSG, jako jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarium imprez i uroczystości placówki. Podczas uroczystości przemówienie wygłosiła Pani Kierownik Barbara Jurkowska. Powitała gości, rodziców, grono pedagogiczne oraz młodzież. Zwróciła się do maturzystów, dla których ten rok szkolny ma szczególne znaczenie, gdyż może zadecydować o ich przyszłości. Odniosła się także do uczniów klas pierwszych. Życzyła im wytrwałości w wypełnianiu obowiązków szkolnych i sukcesów w nauce oraz ciekawości świata, bo to jest to, co będzie ich rozwijało, dodawało odwagi i otwierało na innych , a nauczycielom – pozytywnej energii i wielu osiągnięć. W nowym roku szkolnym pełni optymizmu, gotowi na nowe wyzwania życzymy Naszym Nowym Wychowankom, a także ich rodzicom wielu sukcesów, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Nasz Internat  jest miejscem przyjaznym uczniom, wspierającym i otwartym na potrzeby młodzieży, jesteśmy więc pewni, że wychowankowie klas pierwszych szybko odnajdą
się w nowym środowisku i poczują jak w domu!