W  miesiącu wrześniu bieżącego roku odbyły się zajęcia warsztaty integracyjne na rzecz wychowanków rozpoczynających pobyt w Internacie Koedukacyjnym ZSG w bieżącym roku szkolnym. Zajęcia poprowadziła m.in.  p. Anna Tabor przedstawicielka Stowarzyszenia Katolickiego Ruchu Antynarkotycznego KARAN, która gościła w naszej placówce po raz kolejny w ramach kilkuletniej już współpracy. Misją Stowarzyszenia KARAN jest min. niesienie pomocy terapeutycznej i psychologicznej oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Zaproponowane gry i zabawy interaktywne: rysunkowe, ruchowe, pamięciowe, były okazją do wzajemnego poznawania się młodzieży. Wychowankowie mieli także okazję rozwinąć skrzydła wyobraźni i ułożyć krótkie historie na temat swoich doświadczeń życiowych oraz marzeń i planów. Wspólne doświadczenia miały przypomnieć wychowankom, że są oni wyjątkowymi osobami – indywidualnościami, które potrafią stworzyć zgrany zespół, zachowując jednocześnie autonomię. Wykonywane ćwiczenia pokazały, że mieszkańcy Internatu Koedukacyjnego ZSG dążą do wspólnego celu, który można osiągnąć pięknie się różniąc. Stanowiły  także okazję do zaprezentowania umiejętności i talentów wychowanków, budowania relacji rówieśniczej w grupie a  przede wszystkim dobrej zabawy. A wszystko to odbywało się w atmosferze wzajemnego zaufania i szacunku.