Dzień Kawy w ZSG

29 września w naszej szkole odbyły się mini-warsztaty ekologiczne, w trakcie których uczniowie parzyli i pili kawę, słuchając jednocześnie historii jej wędrówek oraz sposobów, w jaki była i jest podawana na całym świecie. Klub Ekologa zadbał o aranżację estetyczną tego miłego i aromatycznego dnia, który pozwolił uczniom na rozkoszowanie się magicznym napojem. Oczywiście nie obyło się bez prezentacji artystycznych, a także zawodowych, zarówno w kwestii tematycznego nakrycia stołu, jak i podawania serwisu kawowego.  W trakcie prezentacji gatunków kaw pojawił się również element artystyczno-literacki oraz zabawowy. Kawa jest znana w Polsce od lat, o czym świadczy jej pojawienie się nawet w "Panu Tadeuszu", gdzie wieszcz narodowy prezentuje niepowtarzalny aromat...

Kawa od zawsze była ulubionym napojem intelektualistów i filozofów, którzy traktowali ją jako ożywczy dla umysłu specyfik, powodujący pobudzenie do wysiłku intelektualnego. Kawiarnie literackie , które powstały w czasie oświecenia, również zachwycały się sposobami, w jaki można parzyć i serwować ten niezwykle aromatyczny napój. W Dniu Kawy uczniowie przenieśli się w czasy romantyzmu, aby w Salonie Warszawskim wspólnie wypić przygotowane przez "kawiarki" filiżanki kawy. Opiekunami projektu byli: p.Ewa Bielak, p.Aleksandra Wojciechowska i p.Roman Runowiecki - przedstawiciele Zespołu Promocji Ekologii ZSG. To by smaczny i pachnący akcent edukacyjny!

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym prezentujemy wiersz o kawie (A.Lange)