W ramach szkolnych obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 21 kwietnia uczniowie klasy 2D oraz 4HP Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego wraz z naszymi historykami, Panem Pawłem Stadnickim oraz Januszem Sękowskim uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Katyńskim w Warszawie.

,,Oglądając wszystkie te drobne przedmioty, rzeczy osobiste, krzyżyki, buty i okulary, strzępy mundurów i wydrapane na metalowej blaszce imiona doświadcza się spotkania z każdą z zamordowanych osób. Bardzo trudne, ale ważne doświadczenie,, - wskazuje jeden z uczniów.

"Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie

są aby świadczyć Bóg policzy
i ulituje się nad nimi
lecz jak zmartwychwstać mają ciałem
kiedy są lepką cząstką ziemi

przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las

tylko guziki nieugięte
potężny głos zamilkłych chórów
tylko guziki nieugięte
guziki z płaszczy i mundurów''

Zbigniew Herbert "Guziki"