1 września w Zespole Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2022/23. W nowej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie pani Dyrektor Marzeny Cieślak, która skierowała ciepłe i serdeczne słowa do uczniów i ich nauczycieli. Wyraziła nadzieję, że młodzież, po wakacyjnym wypoczynku, chętnie podejmie naukę w naszej szkole i będzie osiągać wysokie wyniki oraz odnosić sukcesy w konkursach i olimpiadach. Zapewniła, że uczniowie mogą liczyć na wsparcie całej społeczności szkolnej w realizacji pozytywnych i twórczych działań, a dyrekcja i nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby mogli zdobyć solidny warsztat zawodowy, gruntowną wiedzę ogólną i potrzebne umiejętności. Nauczycielom Pani Dyrektor Marzena Cieślak życzyła spokojnego roku, ciekawych świata uczniów, którzy pragną poszerzać swoje horyzonty, a także cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Pani Dyrektor przypomniała również, że pierwszy września to kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Podkreśliła, że powinniśmy o tym pamiętać i doceniać wartość pokoju. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Przypomniała, że jesteśmy jedną wielką rodziną i od nas zależy, w jakiej atmosferze będziemy uczyć się i pracować. Dbajmy więc o wzajemne relacje i nasze wspólne otoczenie. Na koniec pani Dyrektor życzyła wszystkim spokojnego roku, zapału do pracy, wytrwałości i wielu sukcesów.