21 października 2022r. klasy 2a i 1f wraz z panią wicedyrektor Anetą Jarosińską oraz Panem Januszem Sękowskim udały się na wycieczkę na Powązki. Wszystko zaczęło się koło godziny 11:40, gdy po udanej zbiórce wsiedliśmy do tramwaju i udaliśmy się na cmentarz. Pogoda nam dopisywała, słońce pięknie podbijało jesienne kolory liści na drzewach. Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie najstarszej części cmentarza . Odwiedziliśmy wiele grobów słynnych Polaków, w tym grób Patrona naszej szkoły prof. Eugeniusza Pijanowskiego. Zapaliliśmy znicze i usłyszeliśmy wiele ciekawych historii oraz informacji od Pani przewodnik. Po zakończeniu zwiedzania trochę zmarznięci udaliśmy się na wspólny posiłek. To była niezapomniana lekcja historii.

Autor: Agata Sibilska z klasy 2a TGH