Pożegnanie klas IV

W piątek 29 kwietnia 2022 roku odbyła się uroczystość pożegnania Absolwentów. Tego dnia spotkali się oni wraz z wychowawcami w nowej sali gimnastycznej. Uczestnikami uroczystości byli też rodzice uczniów, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni Goście.

O godzinie 9.00 rozpoczęła się część oficjalna, którą poprowadzili uczniowie klasy III ap - Weronika Gurynow, Kacper Amerek i Bartosz Palkowski. Przywitali oni Dyrekcję, nauczycieli i uczniów. Następnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Głos zabrała Pani Dyrektor Marzena Cieślak i  zwróciła się do absolwentów, którzy w tym dniu oficjalnie żegnali się ze szkołą. Wskazała, że za nimi już cztery lata wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych wzlotów i być może niewielkich porażek, które wspólnie udało się przekuć w sukces. Był to czas, w którym zawiązywali nowe przyjaźnie. Niektóre z nich będą zapewne trwały przez całe życie.  Nauka w tej szkole to już historia, którą tworzyli i już na zawsze w niej pozostaną.  Jednocześnie jest to zakończenie pewnego etapu i początek nowego okresu w życiu. Dyrektor Marzena Cieślak wskazała, że przed nimi otwiera się droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Droga, na której spotkają radość i łzy. Z maturzystami związane są duże nadzieje, ponieważ wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą procentowały i pozwolą przetrwać wszystkie gorsze chwile i przekuć je w radość sukcesu. Dyrekcja i nauczyciele są z nich dumni!

Pani Dyrektor życzyła, aby doświadczenia zdobyte na tym etapie edukacji dodały absolwentom odwagi, wiary w siebie i pomogły spełniać marzenia oraz realizować pasje. Przed nimi nowe wyzwania, które przynosi dorosłe życie. Jedni będą kontynuować niełatwą naukę na poziomie wyższym, innym zapewne uda się znaleźć upragnioną pracę. Na zakończenie pani Dyrektor życzyła wszystkim, aby założone cele udało się zrealizować, a życie absolwentów było wypełnione sukcesami i szczęśliwymi chwilami.

Pożegnanie klas IV

Następnie Pani Marzena Cieślak podziękowała wychowawcom klas czwartych za trud włożony w czteroletnią pracę - za motywowanie uczniów do nauki, rozwijanie zainteresowań, wspieranie w trudnych momentach. Nauczyciele otrzymali oficjalne podziękowania i nagrody książkowe.
W kolejnej części uroczystości głos zabrała przedstawicielka klas trzecich, Weronika Gurynow, która podziękowała starszym kolegom za wspólnie spędzone lata i życzyła im sukcesów na egzaminach maturalnych. Podobne przesłanie miało przemówienie pań Katarzyny Goliszewskiej-Szadury i Marzeny Dymarskej, które wystąpiły jako przedstawicielki wychowawców. Na zakończenie tej części uroczystości głos zabrali reprezentujący Absolwentów -  Kinga Owsiewska i Bartek Ciesielski, którzy podziękowali za cztery wspólne, twórcze lata w szkole.


Pożegnanie klas IV

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły wręczono dyplomy i nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce oraz mającym na swym koncie sukcesy sportowe. Pani Dyrektor ponownie zabrała głos. Życzyła maturzystom powodzenia, wytrwałości i osiągnięcia wymarzonych wyników egzaminów. Przywołała słowa Alberta Einsteina: „Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.” Życzyła absolwentom, aby kroczyli tą drugą drogą, zachwycając się pięknem świata, aby byli po prostu szczęśliwi…

Pożegnanie klas IV

Na zakończenie oficjalnej części głos zabrała Pani Ewa Bielak, która była odpowiedzialna za przygotowanie całej imprezy. Wskazała, że jest to rok szczególny w życiu wielu osób w szkole, ale przecież „wszystko przemija, tak chce przeznaczenie i tylko jedno zostaje - wspomnienie”. Życzyła wszystkim, aby pozostali dla siebie właśnie tym, pięknym, dobrym wspomnieniem, którego nie zmieni czas.  Następnie zebrani obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne „Wóz Tespisa”, które po raz ostatni w tej szkole wystąpiło w przedstawionym składzie pod przewodnictwem pani Ewy Bielak.  Uczniowie klas 4d ( Aleksander Majewski, Wiktoria Lewandowska, Kinga Owsiewska, Bartek Ciesielski) przedstawili autorski szkic kabaretowy pt. „Szkoła”, który rozbawił zebranych. Nie zabrakło również piosenki w wykonaniu Malwiny Maśny, której towarzyszyli z ruchem scenicznym Michał Skolimowski, Adam Glegolski i pozostali uczestnicy występu.

Po zakończeniu imprezy uczniowie i ich wychowawcy udali się do klas, gdzie wręczono świadectwa ukończenia szkoły.

Na zakończenie pani dyrektor dodała, że przed absolwentami stoją ostatnie dni wytężonej pracy - 4 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne, dlatego cała społeczność szkoły będzie trzymać kciuki za ich powodzenie!

Pożegnanie klas IV

Pożegnanie klas IV

Pożegnanie klas IV

Pożegnanie klas IV

Pożegnanie klas IV

Pożegnanie klas IV

Pożegnanie klas IV

Pożegnanie klas IV