Już po raz trzeci w okresie przedświątecznym Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego miał przyjemność zaprosić inne warszawskie szkoły średnie do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych,” który patronatem objęła Pani Dyrektor Marzena Cieślak.
W konkursie w tym roku wzięło udział 10 szkół:


•    Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
•    Zespół Szkół nr 39 im. Edmunda Jankowskiego
•    Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I
•    Zespół Szkół nr 35 im. Zofii Jaroszewicz „Kasi”
•    Zespół Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich
•    Technikum Księgarskie
•    Technikum Kinematograficzno-Komputerowe im. Krzysztofa Kieślowskiego
•    Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego
•    Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1
•    Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego

W bieżącym roku szkolnym uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach: kartka świąteczna, konkurs piosenki w języku angielskim, recytacja wiersza o tematyce świątecznej oraz quiz dotyczący tradycji Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych.
Uczniowie z naszej szkoły, jak co roku, zdobyli nagrody i wyróżnienia: Kinga Borowicz i Alicja Ćwiklińska zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w teście wiedzy o tradycjach bożonarodzeniowych w krajach anglojęzycznych, Natalia Wrotek zwyciężyła w kategorii „piosenka świąteczna,” a wyróżnienie za swoje wykonanie piosenki otrzymała również Kinga Borowicz.
Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego uczące w Zespole Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego: Bogusława Godlewska, Sylwia Chilińska, Ewa Opłocka i Małgorzata Jaroszewska.

Nagrody:


Kategoria: kartka świąteczna


I miejsce - Mazur Natalia CKZiU

Zdjęcie przedstawia kartkę pocztową z choinką, bombkami oraz liśćmi ostrokrzewu.Tonacja kolorystyczna- zieleń, czerwień, fiolet, niebieski. Praca zajęła 1 miejsce

II miejsce - Maciej Goszczyński  Technikum nr 7

Zdjęcie przedstawia kartkę świąteczną wykonaną techniką Quilling. Praca przedstawia postać renifera i  świętego Mikołaja oraz choinkę. Dominujące kolory to zieleń,czerwień i brąz. Praca zajęła 2 miejsce w konkursie

III miejsce - Wiktoria Sikora Technikum Księgarskie

Zdjęcie przedstawia kartkę świąteczną z reniferem. W tle śnieżny krajobraz, lekko niewyraźny.Kolory dominujące to szary i brązowy. Praca zajęła 3 miejsce w konkursie.

Kategoria: test wiedzy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych


I miejsce - Kinga Borowicz ZSG
II miejsce -  Alicja Ćwiklińska ZSG
III miejsce - Daria Pałka Technikum Kinematograficzno-Komputerowe

Kategoria: piosenka świąteczna

I miejsce - Natalia Wrotek ZSG
II miejsce - Wiktoria Gadomska ZS nr 39
III miejsce - Kamila Lisowska ZS nr 34
wyróżnienie - Kinga Borowicz ZSG

Kategoria: recytacja wiersza

I miejsce - Michał Droździel Technikum Księgarskie
II miejsce - Natalia Obcowska Zespół Szkół nr 39

Poniżej prezentujemy linki do materiałów video z występami laureatów.

Film video Santa Baby - konkurs: Film przedstawia uczennicę Zespołu Szkół Gastronomicznych - Kingę Borowicz, która dostała wyróżnienie w kategorii "Piosenka świąteczna". Uczennica śpiewa piosenkę pt."Santa Baby".

 Santa Baby - konkurs.mp4

Film video Konkurs Recytatorski Natalia Obcowska: Film przedstawia uczennicę Zespołu Szkół nr 39 - Natalię Obcowską, która zajęła drugie miejsce w kategorii "Recytacja wiersza". Uczennica recytuje wiersz pt. "What do You Wish for on Christmas Eve?”.

 Konkurs_recytacja_Natalia_Obcowska I miejsce.mp4

Film video Konkurs Piosenka Świąteczna Kamila Lisowska: Film przedstawia nagranie uczennicy Zespołu Szkół nr 34 - Kamili Lisowskiej, która zajęła trzecie miejsce w kategorii "Piosenka Świąteczna". Uczennica śpiewa piosenkę pt. "Underneath the Tree".

 Konkurs Piosenka Świąteczna Kamila Lisowska III...

Film video Konkurs Piosenka Świąteczna Wiktoria Gadomska: Film przedstawia uczennicę Zespołu Szkół nr 39 - Wiktorię Gadomską, która zajęła drugie miejsce w kategorii "Piosenka świąteczna". Uczennica śpiewa piosenkę pt. "It's Beginning To Look A Lot Like Christmas"

 Konkurs Piosenka Świąteczna Wiktoria Gadomska I...

Film video Konkurs Piosenka Świąteczna Natalia Wrotek: Film przedstawia uczennicę Zespołu Szkół Gastronomicznych - Natalię Wrotek, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Piosenka świąteczna". Uczennica śpiewa piosenkę pt. "God Rest Ye Merry Gentlemen".

 Konkurs Piosenka Świąteczna Natalia Wrotek I m...

Film video Konkurs Recytatorski Michał Droździel: Film przedstawia nagranie ucznia Technikum Księgarskiego - Michała Droździela, który zajął pierwsze miejsce w kategorii "Recytacja wiersza". Uczeń recytuje wiersz pt. "What do You Wish for on Christmas Eve?”.

 Konkurs Recytatorski_Michal_Drozdziel II miejsc...