Pasja do gotowania i inspiracja smaków a przede wszystkim spełnianie marzeń młodych przyszłych kucharzy było tematem przewodnim I edycji Konkursu ZSG Poznańska ,,Spełniaj marzenia-gotuj z Poznańską". To konkurs, który pozwala odkryć wybitne zdolności wśród młodych rozpoczynających przyszłość adeptów sztuki kulinarnej.

                Zgodnie z przyjętą formułą Konkursu o miano zwycięzcy rywalizowali młodzi Uczniowie klas ósmych Szkół Podstawowych. Zmagania młodych przyszłych kucharzy obejmowały przygotowanie potrawy śniadaniowej z uwzględnieniem dania gorącego i obowiązkowym wykorzystaniem: mleka, mąki, jaj i truskawek. Pozostały dobór składników do wykonania potrawy był dowolny.

                Umiejętności kulinarne i kreatywność były oceniane przez Jury podczas Dnia Otwartego w ZSG Poznańska, który odbył się 1 czerwca 2021r. Opiekę nad przebiegiem konkursu objęła Pani Marzena Cieślak, dyrektor ZSG.

                Ocenie podlegała zgodność z tematem konkursu, dobór składników spożywczych pod względem wartości odżywczej. Dodatkowo jury zwracało uwagę na użycie składników do przegotowania potrawy a także wykorzystanie techniki podczas jej sporządzania. Jednym z wyróżników była także estetyka przesłanych prac.

               logo Aqua Parku Nagrodą główną dla zwycięzcy I edycji Konkursu jest udział w nagraniu filmu instruktażowego Dodatkowo zwycięzca otrzyma nagrodę specjalną - Voucher do Park of Poland – Aquapark Suntago.

               Natomiast nagrodą specjalną jest udział w nagraniu filmu instruktażowego.  Organizatorzy Konkursu przyznali tę nagrodę dla Uczennicy Szkoły nr 220 im. Stanisława Kopczyńskiego w Warszawie - Bujalskiej Zuzanny, która na Konkurs przygotowała pieczoną owsiankę z kruszonką i truskawkami (Rys.1).

 Pieczona owsianka z kruszonką i truskawkamiprzygotowanie Pieczonej owsianki z kruszonką i truskawkami

Rys.1. Pieczona owsianka z kruszonką i truskawkami (Rys.1).

 

                Wśród uczestników zmagań zwyciężył Ignacy Sawuła ze Szkoły Podstawowej Nr 289 im. im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie. Mody Uczestnik zdobył serca Jurorów przygotowując potrawę Churros z kremem angielskim i truskawkami (rys.2).

 

Churros z kremem angielskim i truskawkamiproces przygotowania Churros z kremem angielskim i truskawkami 

 

Rys.2. Churros z kremem angielskim i truskawkami

                Wśród osób wyróżnionych znalazły się także następujące osoby:

  • Lena Malinowska
  • Krzysztof Suchorowski
  • Natalia Rajewska
  • Pola Sobczak
  • Łukasz Rywacki
  • Wiktoria Piątkowska

                Wszyscy Uczestnicy otrzymali dyplomy.

                Miejmy nadzieję, ze te nuty smaku i przygotowania dań poznane podczas przyszłej nauki w ZSG Poznańska nigdy się nie skończą i będą tylko fantastycznym początkiem nowej przygody i pasji a kulinarne fascynacje staną się pomysłem na życie, bo warto spełniać marzenia- te kulinarne również!

                Zapraszamy, zatem laureatów i wszystkich młodych do Szkoły ZSG Poznańska, w której zaszczepiona pasja, praktyczna nauka zawodu połączona z wiedzą może być nie tylko spełnieniem marzeń, ale i otwarciem drzwi dorosłości i dalszej drogi życiowej.