Zapraszamy do obejrzenia filmu ukazującego możliwości jakie daje internat w naszej szkole:

 

Zapraszamy też na wirtualny spacer po internacie - kliknij, by obejrzeć film.

 

AUDIODESKRYPCJA do filmu promocyjnego Internatu Koedukacyjnego ZSG

Lektor na wstępie czyta nazwę instytucji oraz podaje jej adres: Internat Koedukacyjny Zespołu Szkół Gastronomicznych im prof. E. Pijanowskiego w Warszawie ul. Poznańska 6/8. Nastoletnia dziewczyna przegląda Internet w poszukiwaniu Internatu Koedukacyjnego ZSG. Ogląda wysoki wieżowiec tj. budynek Internatu ZSG oraz szkoły. Bohaterka ustala adres oraz drogę dojazdu z Torunia, w którym mieszka do stolicy, gdzie znajduje się Internat Koedukacyjny ZSG. W tle brzmi utwór muzyczny autorstwa - Barry White. Bohaterka opuszcza dom rodzinny, wraz z bagażami udaje się na dworzec kolejowy w Toruniu i wyrusza w drogę pociągiem do Warszawy. Nadjeżdża pociąg Pendolino relacji Toruń – Warszawa, z którego wysiada dziewczynka. Po wyjściu z pociągu, bohaterka przemieszcza się ruchomymi schodami z platformy kolejowej na hol Dworca Centralnego w Warszawie.
 Opuszcza budynek, a po wyjściu wokół niej roztacza swoje piękno panorama stolicy.
 Metropolia prezentuje przed bohaterką widoki zabytków, jak i nowoczesnej architektury.  
Na pierwszym planie futurystyczne wieżowce, galerie oraz ekskluzywne hotele. Tuż obok arteria uliczna z szybką komunikacją miejską naziemną (autobusy, tramwaje, szybka kolej miejska oraz komunikacja podziemną (metro). Tego pięknego słonecznego dnia, dziewczynka wyrusza spacerem do Internatu Koedukacyjnego ZSG. Kiedy już znajduje się na ul. Poznańskiej 6/8, dostrzega duży budynek, w którym znajduje się Internat ZSG. Udaje się do głównych drzwi wejściowych, po drodze mija portiera w recepcji, a będąc na półpiętrze klatki schodowej dostrzega windę, którą błyskawicznie wjeżdża na 5 piętro budynku. Pojawia się napis na ekranie, lektor czyta jego treść cyt: „Internat Koedukacyjny ZSG – Pasja – Wychowanie – Przyszłość”. Internat ZSG to edukacja przyszłości i wychowanie na miarę XXI wieku. Internat ZSG tworzy nowy wymiar wychowania dla uczniów i uczennic.   
Naszym celem  jest wspieranie pełnego rozwoju osoby na drodze jej edukacji. Kolejne ujęcia filmowe, prezentują dziewczynę spacerującą po terenie Internatu ZSG. Na klatce schodowej znajduje się monitoring. Główne wejście zabezpieczone jest wideo domofonem, teren jest ogrodzony, wokoło budynku zamieszczony jest monitoring. Wnętrze Internatu tj. korytarz, hol, pokoje, sale cichej nauki oraz kuchnia i toaleta wraz z natryskami są przestronne i nowocześnie urządzone. Każde pomieszczenie jest umeblowane oraz wyposażone w nowoczesny sprzęt AGD i RTV oraz nielimitowany dostęp do Internetu. Pokoje są dwu i trzy osobowe. Lektor prezentuje cele Internatu ZSG: rozwój wszystkich osób budujących jego przestrzeń w odniesieniu do takich wartości jak: wolność, odpowiedzialność, rozwój, wytrwałość, szacunek, dialog, zaufanie oraz bezpieczeństwo. Bohaterka filmu wraz z koleżankami, które uczą się w Warszawie i mieszkają w Internacie Koedukacyjnym ZSG postanawia zobaczyć co ciekawego dzieje się w Internacie, jak można spędzić tutaj czas wolny, jak zorganizować sobie naukę oraz poznać ciekawych ludzi. Dziewczyna  wraz z wychowankami Internatu ZSG uczestniczy w zajęciach z zakresu edukacji prawnej prowadzonych przez Panią Kierownik Internatu ZSG Barbarę Jurkowską oraz inspektora Andrzeja Sulicha z KRP w Warszawie. Lektor podaje informacje na temat wrażeń młodzieży z pobytu w Internacie ZSG:  to miejsce, o którym się myśli i do którego się wraca !
To wspólnota ludzi działających po partnersku z tolerancją i szacunkiem! Kolejnym punktem wizyty, jest wspólne zwiedzanie sal i pracowni Internatu ZSG m.in. sali medialnej, w której bardzo często cała wspólnota wychowanków uczestniczyć w projekcjach filmowych. Wspólne oglądanie filmów integruje społeczność placówki. W Internacie ZSG działają prężnie różne Koła Zainteresowań m.in. Koło Wolontariatu, Koło Psychoedukacji, Koło Krajoznawczo – Turystyczne oraz  Koło Teatralne.
Jednym z nich jest Koło Sportowe. Doskonała infrastruktura Internatu ZSG pozwala wychowankom na uprawianie sportu – wychowankowie grają w koszykówkę. Po pasjonującym meczu, można na terenie Internatu ZSG oddać się przyjemnościom kulinarnym. Jednym zw zwyczajów społeczności jest gotowanie i pieczenie dla siebie nawzajem. Wychowankowie pieką pizzę, przygotowują koktajl warzywny oraz robią soki naturalne. Działania te umożliwia bogato wyposażona kuchnia Internatu ZSG. Bardzo ważnym obowiązkiem wszystkich wychowanków Internatu ZSG, jest organizacja pracy intelektualnej. W przestronnym , słonecznym , w pełni umeblowanym pokoju troje wychowanków uczy się. Dla tych, którzy lubią naukę w samotności, w Internacie są też pokoje cichej nauki oraz świetlice.  Internat ZSG to miejsce, w którym każdy czuje się mądry i ważny. Tutaj Kierownik Internatu ZSG  docenia każdy osiągnięty sukces  w ramach konkursów i projektów edukacyjno – artystycznych czy sportowych  realizowanych w Internacie. Z tej okazji odbywają  się uroczyste apele, podczas których laureaci otrzymują nagrody i wyróżnienia. Wówczas zbiera się cała społeczność placówki, by tego dnia świętować wielkie wydarzenia. Internat ZSG oferuje bogatą ofertę zajęć tematycznych, kół zainteresowań , ale także zaprasza ciekawych gości. Członkowie Koła Teatralnego Internatu ZSG „Metanoia” prezentują bogaty repertuar artystyczny. Sami piszą scenariusze sztuk, lub adaptacje, przygotowują scenografię i kostiumy. Ich występy uświetniają ważne wydarzenia i uroczystości zarówno Internatu, szkół, jak i innych instytucji m.in. lokalne szkoły, przedszkola oraz fundacje
 i stowarzyszenia. Koło Teatralne zrzesza wychowanków, którzy oprócz miłości do sceny prezentują umiejętności plastyczne, a także muzyczne. Lektor czyta tekst na temat działalności Internatu ZSG. Internat to miejsce, w którym nauczyciele – wychowawcy pomagają osiągać indywidualne cele.
Tu każdy może być sobą, ma czas na aktywność i dokonywanie wyborów na przyszłość.
 Jesteśmy znani z wysokiej jakości pracy opiekuńczo – wychowawczej. Promujemy wartości kulturowe i historyczne oraz prozdrowotne. Nasi wychowankowie znajdują w Internacie przestrzeń do nauki, odpoczynku oraz rozwijania pasji i zainteresowań. Działania placówki zapewniają wychowankom bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne, a relacje między wszystkimi członkami społeczności Internatu oparte są na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Kolejnym inspirującym naszą bohaterkę wydarzeniem, jest zaproszenie do obejrzenia najnowszego przedstawienia w wykonaniu Koła Teatralnego. Aktorzy na scenie prezentują sztukę pt: „ Zranione serce”. Bohaterka spektaklu zostaje porwana przez grupę zamaskowanych osobników, na ratunek zaginionej udaje się jej serdeczna koleżanka. Na ekranie pojawia się tekst, lektor odczytuje tekst na temat zalet Internatu ZSG: to miejsce , gdzie wzrasta się ku samodzielności. Internat wychowuje i uczy. Placówkę charakteryzuje kameralność i rodzinna, życzliwa atmosfera, która sprzyja równowadze emocjonalnej, w dużym stopniu wpływa na rozwój intelektualny i uspołecznienie młodego człowieka. Nasza bohaterka, tym razem zostaje zaproszona na spacer po Warszawie. Internat ZSG jest położony w sercu stolicy. Stąd, można w kilka minut odwiedzić, najważniejsze miejsca i obiekty ważne dla kultury i tradycji każdego obywatela. Słoneczna Warszawa, inspiruje by spacerem z Internatu udać się do położonego w pobliżu Pałacu Kultury. Bohaterka wraz z nowo poznanymi wychowankami Internatu robi sobie pamiątkowe zdjęcia – selfie, na tle Pałacu Kultury i Nauki oraz Sali Kongresowej.
 Po sesji zdjęciowej, młodzież kieruje  się spacerem w stronę Nowego Światu.  Po drodze mijają zabytkowy budynek Uniwersytetu Warszawskiego,   przystają i podziwiają Pałac Prezydencki,
którego majestat nakłania je do zadumy i wykonania kilku pamiątkowych zdjęć. Kolejnym ważnym  punktem wędrówki młodzieży  na mapie tzw „bliskiego sąsiedztwa” z Internatem ZSG, jest jeden z najpiękniejszych kościołów stolicy – kościół Św. Anny oraz położony nieopodal kultowy Zamek Królewski. To prawdziwy raj plenerowy, dla pamiątkowych zdjęć. Teraz już tylko starówka i oczywiście ogrody zamkowe,  z których tarasu widać malowniczo wijącą się Wisłę, nad którą szybuje klangor żurawi i mew. W nurcie, której skąpane są żaglówki i barki z gastronomią, dla tych wszystkich, którzy mają chęć obcowania z królową polskich rzek, przy doskonale przygotowanym posiłku.
 Nastaje czas powrotu naszej bohaterki do domu w Toruniu. Młodzież Internatu odprowadza koleżankę do pociągu. Z holu dworcowego, grupa udaje się na peron. Uczestnicy spotkania nie kryją wzruszenia, nadjeżdża pociąg. Czas na pożegnanie. W oczach są łzy i myśli bohaterki, iż musi tu koniecznie powrócić, jak tylko otrzyma świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Na zakończenie pojawia się plansza informacyjna z logo poszczególnych partnerów, z którymi współpracuje Internat ZSG. Lektor odczytuje nazwy własne podmiotów współpracujących z Internatem.:

- Uniwersytet Warszawski, Polski Czerwony Krzyż, Stowarzyszenie Integracja, Stowarzyszenie Karan, La Strada oraz Otwarte Drzwi i Stop – Klatka. Widzowie mogą zobaczyć ilustracje prezentujące , jak mieszkają wychowankowie placówki. Na zdjęciu nr 1 –  fragment pokoju mieszkalnego.
 Jest on umeblowany, wymalowany stonowanymi, delikatnymi kolorami, jest przestronny z dużym oknem, ubranym w firany, zasłony, a dla wygody  zainstalowane  zostały rolety.
Zdjęcie numer 2 – to świetlica medialna; wyposażona w wygodne i miękkie fotele, pufy i kanapy, na których znajdują się przytulne poduszki oraz ławy. Tutaj każdy wychowanek może znaleźć przestrzeń dla siebie, by pouczyć się, porozmawiać lub popracować na komputerze. Sala sprzyja relaksowi delikatnym, miękkim światłem, przyjaznymi, ciepłymi kolorami wnętrza oraz miękki, mającym walory relaksacyjne dywanem. Z kolei na 3 zdjęciu – można zobaczyć część sekretariatu Internatu ZSG oraz bibliotekę placówki, która wyposażona jest w ponad 4000 woluminów. W kolejnej części filmu lektor czyta tekst informujący widza o zasobach i bazie lokalowej Internatu, o tym  jak Internat dba o zdrowie wychowanków, ile ma miejsc : Nasz Potencjał – Bezpieczeństwo i Tradycja. Nasz Internat  jest placówką bardzo dobrze wyposażoną w nowoczesny sprzęt i urządzenia ułatwiające codzienne życie i kontakty ze światem, gotowym do spełniania wszechstronnych oczekiwań współczesnych młodych ludzi.
W każdym pokoju wychowankowie mają dostęp do Internetu. Nasz księgozbiór liczy ponad 4000  woluminów i jest systematycznie uzupełniany o nowości wydawnicze. Dbałość o zdrowie fizyczne naszych wychowanków to również ważne zadanie. Dysponujemy w pełni wyposażoną siłownią, salą gimnastyczną oraz boiskiem sportowym. Internat ZSG posiada 66 miejsc w pokojach dwu i trzyosobowych dla dziewcząt i chłopców.  Informacja dla kogo jest INTERNAT ZSG – lektor czyta: Internat ZSG zaprasza dziewczęta i chłopców, którzy chcą zdobywać wiedzę, poszerzać swoje zainteresowania, co pozwoli na rozwinięcie mocnych stron i zaplanowanie przyszłej kariery.
To od Was zależy, jak ona będzie wyglądała. Nie czekajcie – Wasza przyszłość zaczyna się dziś – w Internacie ZSG! Zapraszamy – Jesteśmy dla Was przez 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny.