Pogrzeb Karoliny Kaczorowskiej

22 kwietnia 2022 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe pani Karoliny Kaczorowskiej, małżonki ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego. W tym ważnym wydarzeniu patriotycznym wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i kościelnych, wśród nich Prezydent RP Andrzej Duda i JE Ks. Kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski, który przewodniczył mszy świętej żałobnej. Homilię wygłosił JE Biskup Polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz.

     W uroczystości brali udział nauczycieli  i uczniowie szkół Warszawy i województwa mazowieckiego. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy z opiekunem panem Grzegorzem Tarachem.

     Hołd zmarłej oddali mieszkańcy Warszawy, a honorową wartę przy urnie sprawowali harcerze, bractwa kurkowe oraz przedstawiciele różnych organizacji i stowarzyszeń.

     Było to doniosłe wydarzenie o wymiarze historycznym, niosące symboliczne przesłanie odnoszące się do dumnych i tragicznych dziejów II Rzeczypospolitej. Uczestnictwo w uroczystościach było pięknym symbolem, dowodem pamięci
i wyjątkową lekcją patriotyzmu. Poczet sztandarowy ZSG