Wycieczka klasowa

Tekst: Natalia Konarzewska, Wiktoria Drzewiecka
Zdjęcia: Marlena Kolasa, Nikola Madejska

Wycieczka naszej klasy odbyła się 01.06.2022 roku i była ona podzielona na trzy części.
Pierwszą było zwiedzanie Muzeum Niepodległości. Muzeum powstało w 1990 r. Wcześniej w czasach komunizmu było to Muzeum Lenina. Oglądaliśmy tam ciekawe i pięknie zachowane eksponaty oraz obrazy które uświadomiły nam jaką drogę przeszedł nasz kraj aby odzyskać Niepodległość.

Druga częścią naszej wycieczki był spacer po Warszawie podczas którego oprowadzała nas Pani Monika Stempień. Dzięki naszej wychowawczyni mogliśmy dowiedzieć się sporo ciekawych
i nieznanych nam dotąd informacji o oglądanych przez nas miejscach Warszawy. Nasz spacer rozpoczęliśmy przy Błękitnym Wieżowcu przy Placu Tłomackim. Dzięki Pani Profesor wiemy, że wcześniej mieściła się tam Wielka Synagoga która została spalona przez Niemców 16.05.1943r.

Kolejnym przystankiem podczas zwiedzania był pomnik Stefana Starzyńskiego. Starzyński był prezydentem Warszawy przedwojennej. Zasłynął z tego, że nie uciekł z kraju tylko został i wspomagał Polaków. Niedaleko stoi pomnik Juliusza Słowackiego, a wcześniej na jego miejscu znajdował się pomnik Feliksa Dzierżyńskiego.

Miejsce do którego udaliśmy się w dalszej kolejności to Teatr Narodowy. Następnie przeszliśmy na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego nazwa została kilka razy zmieniana. Byliśmy też przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie przed wojną był Pałac Saski. Ostatnim miejscem była ulica Próżna, gdzie zachował się klimat przedwojennej, wielokulturowej Warszawy.

Trzecią a zarazem ostatnią częścią naszej wycieczki był wspólny lunch. Udaliśmy się do restauracji Aioli, gdzie przy dobrym jedzeniu mogliśmy się integrować oraz przyjemnie spędzić czas we wspólnym gronie.

Wycieczka klasowa

Wycieczka klasowa

Wycieczka klasowa

Wycieczka klasowa