W czwartek 17 listopada w naszej szkole odbyła się konferencja kulturowo-edukacyjna pod tytułem „Historycznie, jesiennie i smacznie” zorganizowana i poprowadzona przez nauczyciela historii panią Monikę Stempień. Przedsięwzięcie to poświęcone było historii, sztuce, kulturze i kulinariom. Wydarzenie otworzyła pani Dyrektor Marzena Cieślak. Następnie różnorodne zagadnienia zaprezentowali prelegenci, nauczyciele ZSG. Jako pierwsza głos zabrała pani Monika Stempień, wygłaszając wykład „Gawęda o Niepodległej”. Pani Małgorzata Łukaszewska opowiedziała zgromadzonym o roli sztuki w czasie wojny. Pani Elżbieta Zarębska przedstawiła z kolei, jak prezentowana była Wojna Obronna (kampania wrześniowa) w sztuce. Jednocześnie uczniowie ZSG recytowali wojenne wiersze poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Władysława Broniewskiego, Antoniego Słonimskiego i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Następnie pani Anna Lorek-Maciejuk przedstawiła filozoficzny aspekt wojny w wykładzie pt. „Dobro i zło a wojenny czas”. Pani Sylwia Krakowska opowiedziała zaś, jak wyglądała przedwojenna stolica. Część historyczną zamknął pan Janusz Sękowski swoim wykładem o Warszawie w czasie II wojny światowej. W kulinarnej części wydarzenia pani Anna Fabisiak opowiedziała zgormadzonym o tradycyjnych i historycznych smakach Warszawy i Mazowsza. Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na wcześniej przygotowany poczęstunek. „Smaki jesieni” i „Jesienne stoły” przygotowały panie Anna Marszał, Agnieszka Kalińska-Jachacy, Edyta Gulińska oraz Katarzyna Goliszewska-Szadura.