Obchody setnej rocznicy urodzin Mirona Białoszewskiego w Śródmieściu zakończył 2 grudnia 2022 roku Międzyszkolny Konkurs Poezji w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reya. Pierwsze miejsce zajęła grupa aktorska z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego, która przedstawiła spektakl Wieczór u Mironaprzygotowany pod kierunkiem pani wicedyrektor Anety Jarosińskiej. W skład zwycięskiego zespołu weszli:

Zuzanna Bujalska, Maria Rucińska, Mateusz Banach i Krzysztof Dawid z klasy 2d oraz Agata Sibilska, Maria Szulik i Wojciech Krasnowski z klasy 2a.

 

Nasi szczególnie zdolni uczniowie: Maria Rucińska, Mateusz Banach i Wojciech Krasnowski za swe popisy aktorskie dostali również wyróżnienia indywidualne. Jesteśmy bardzo dumni!

Praca nad występem konkursowym była wspaniałą podróżą w oryginalny świat tekstów i wyobraźni poetyckiej niezwykle utalentowanego warszawiaka.