„Szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni.” – Anonim

 Godziny otwarcia 7.30 – 15.45

Zbiory biblioteczne liczą około 20 tys. egzemplarzy, z których większość stanowią książki kupione w ostatnich latach (podręczniki, zestaw lektur, książki kulinarne, beletrystyka, audiobooki i filmy). Czytelnia biblioteczna liczy 50 miejsc i oferuje około 20 tytułów czasopism o różnorodnej tematyce.
W bibliotece znajduje się Centrum Multimedialne wyposażone w 8 stanowisk  komputerowych, drukarkę i skaner. Jesteśmy beneficjentami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu biblioteka wzbogaciła się o kolejne setki egzemplarzy książek.
W bibliotece można przygotowywać się do zajęć lekcyjnych, drukować materiały dydaktyczne, skorzystać z Internetu lub po prostu odpocząć w miłej i przyjaznej atmosferze. W czytelni znajduje się również zestaw kina domowego z łączem internetowym.

Zapraszamy!

Bieżące działania w roku szkolnym 2018/19

Najważniejsze działania w roku szkolnym 2017/18

Odsłony: 1105

Galeria

Biblioteka

Godziny

Zapraszamy w godzinach:

  7.30 - 15.45

bibliotekazsg(at)interia.pl

 

Charakterystyka

Zbiory biblioteki liczą około 20 tys. woluminów. Realizujemy projekty: „Spotkania z historią, tradycją i kulturą”, „Książka, Obraz, Postać Miesiąca”. Organizujemy konkursy czytelnicze i literackie oraz Szkolne Święto Książki.

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły