HARMONOGRAM POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO DO INTERNATU ZSG NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  1. Składanie wniosków o przyjęcie do Internatu ZSG wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym – można składać do 31.08.2018 r. do godz. 15.00.
  1. Opublikowanie list przyjętych i nie przyjętych do Internatu ZSG w rekrutacji uzupełniającej nastąpi w dniu 31.08.2018 r. o godz. 16.00.

 

INFORMACJA DLA KANDYDATEK PRZYJĘTYCH DO ZAMIESZKANIA W INTERNACIE ZSG NA ROK SZKOLNY 2018/2019:

Zakwaterowanie wychowanek przyjętych do Internatu ZSG nastąpi w dniu 02.09.2018 r.
od godziny 15.00. O godzinie 17.30 odbędzie się zebranie informacyjne rodziców wychowanek z Kierownikiem Internatu ZSG.

CZEKAMY NA WAS

ZAPRASZAMY!!!

Odsłony: 64

Informacja dla kandydatek do zamieszkania w Internacie ZSG na rok szkolny 2018/2019:

SEKRETARIAT INTERNATU ZSG W OKRESIE WAKACYJNYM CZYNNY BĘDZIE W GODZINACH OD 9.00 DO 13.00.

*W dniu 13.07.2018 r. Sekretariat ZSG będzie czynny od godziny 8.00 do 15.00.

HARMONOGRAM POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

  1. Składanie wniosków o przyjęcie do Internatu ZSG wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę
    w postępowaniu rekrutacyjnym – można składać od 22.06.2018 r., od godz. 12.00 do 12.07.2018 r. do godz. 10.00.
  1. Składanie zaświadczeń potwierdzających przyjęcie kandydatki do szkoły do klasy pierwszej należy złożyć w dniu 13.07.2018 r. od godz. 8.00 do godz. 15.00.
  1. Opublikowanie list przyjętych i nie przyjętych do Internatu ZSG nastąpi w dniu 16.07.2018 r. do godz. 16.00.
Odsłony: 75

INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH
IM. PROF. E. PIJANOWSKIEGO ROZPOCZYNA REKRUTACJĘ
NA ROK SZKOLNY 2018/2019.

Zapraszamy do NAS JUŻ  OD 17 MAJA 2018 R.

Możesz  przyjść na SPOTKANIE INFORMACYJNE, by dowiedzieć się,

 jak mieszkamy oraz poznać warunki rekrutacji.

Czekamy na CIEBIE, dołącz do nas!

  ZAPRASZAMY UCZENNICE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH DO SKŁADANIA DOKUMENTÓW OD DNIA 22.06.2018r. OD GODZINY 12:00  DO  12.07.2018r.  DO GODZINY 10:00.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZAWARTE SĄ W HARMONOGRAMIE REKRUTACJI, WRAZ Z OBOWIĄZUJĄCYMI DOKUMENTAMI.

WNIOSKI O PRZYJĘCIE – NALEŻY ZŁOŻYĆ OSOBIŚCIE W SEKRETARIACIE INTERNATU ZSG ul. Poznańska 6/8, V piętro.

ZAPRASZAMY DO ZAMIESZKANIA U NAS.

OBOWIĄZUJĄCE DOKUMENTY:

1. Wniosek o przyjęcie do Internatu

2. Druk oświadczeń

3. Kryteria

4. Harmonogram rekrutacji 2018/2019

Odsłony: 159
My Internatki tak mamy, iż zawsze badamy każdą dziedzinę ludzkiego życia. Tym razem „pod lupę” naszych zainteresowań został wzięty taniec. A inspiracja ku tej formie twórczości był obchodzony początkiem maja Międzynarodowy Dzień Tańca. Dlatego też postanowiłyśmy zawitać z wizytą w Warszawskiej Szkole Baletowej, która powstała na początku XIX wieku i jest jedną z najstarszych w Europie. Do wybuchu II wojny światowej działała w ramach Teatru Wielkiego. Podczas wizyty mogłyśmy zobaczyć jak adepci i adeptki tej placówki, doskonalą swój talent, poznając tradycje i tajniki sztuki baletowej, przyczyniając się do rozwoju polskiego baletu. Początek  sukcesów tancerzy baletu polskiego oraz ich wkład w sztukę baletową Europy datowany jest na wiek XVIII.

 Balet polski powstał dzięki królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu. Z jego inicjatywy stały zespół baletowy złożony z zagranicznych tancerzy działał już od 1765 roku w warszawskim teatrze publicznym, zwanym Operą Saską, a w 1785 roku powstał pierwszy polski zespół, tzw. Tancerze Narodowi Jego Królewskiej Mości. Należy pamiętać, iż świetność baletu polskiego zawdzięczamy takiemu pedagogowi – patriocie jak: Roman Turczynowicz. W czasach nam współczesnych warto, a nawet trzeba rozwijać swoje talenty i pamiętać, iż w tańcu chodzi o bycie w chwili. Wsłuchanie się w zakres doznań oraz pozwolenie na to, by stało się ono paliwem uczuć, form i treści.

Odsłony: 159

Pożegnanie absolwentek Internatu ZSGNiezwykłe wydarzenie kulturalno – artystyczne zapisało się w historii Internatu 24.04.2018r. Pożegnanie absolwentek - stanowiło okoliczność doniosłego eventu, który swoim występem uświetniły zaprzyjaźnione gwiazdy polskiej sceny muzycznej : Natalia Rudnicka – jako Michał Szpak, Marysia Łączyńska – jako Anna Popowska, Weronika Wargocka – jako Sławomir oraz Martyna Cegiełka – jako Sarsa. Ta ostania solistka została doceniona przez samą wokalistkę Panią Martę Markiewicz – pseudonim artystyczny Sarsa, która wyraziła uznanie dla naszej koleżanki z Internatu za brawurowe wykonanie jej autorskiej kompozycji „Naucz mnie”. Oczywiście całe wydarzenie relacjonowała na żywo, jak zwykle hot newsowa stacja TI- telewizja Internat. Mocy wzruszeń tego dnia nie było końca, najbardziej jednak poruszające były słowa pożegnania skierowane do absolwentek przez Panią Kierownik, która wręczając wyróżnienia i nagrody, życzyła absolwentkom by pamiętały, jak mawiał nasz Święty Jan Paweł II – „ … przyszłość zaczyna się dzisiaj nie jutro. Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…”.

Odsłony: 160

W dostojnym Zamku Ostrogskich, tuż nad brzegiem Wisły znajduje się Muzeum Chopina, będące dowodem  na to, że tradycja i technologia mogą razem "stworzyć kulturę jutra".
W muzeum tym dotyka się wszystkiego i przeżywa się doświadczenia sensoryczne, jakich nigdy wcześniej się nie doznało. Na powierzchni ponad 4600 metrów kwadratowych zostały zaprezentowane ekspozycje dotyczące życia i twórczości wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Dzięki multimedialnym salom wystawienniczym każdy zwiedzający może sam i według własnego uznania przechodzić przez kolejne etapy życia Fryderyka Chopina. Największe wrażenie robią podziemia. Surowa cegła XVII-wiecznych ścian świetnie kontrastuje ze szkłem, z którego zbudowano przejścia i schody.  Choć każde pomieszczenie zaskakuje w inny sposób. Należy wspomnieć, iż niezwykłość tego wyjątkowego miejsca doceniła w marcu 2010 roku, osobiście ówczesna księżna Kornwalii  - Camilla Parker Bowles. Jak widać my wychowanki Internatu ZSG bywamy tylko w miejscach, gdzie  koronowane głowy najchętniej przebywają.

Odsłony: 131

„Atmosferę miejsca budują ludzie, tam gdzie jest przyjaźń – można zdobywać szczyty gór!”

Rokrocznie w naszych progach podejmowane są przyszłe adeptki, które niebawem wkroczą w etap edukacji ponadgimnazjalnej. Ten wyjątkowy czas, kiedy witamy nasze przyszłe koleżanki i pokazujemy im jak mieszkamy i żyjemy na co dzień - jest dla nas czasem bardzo wyjątkowym. Oprócz nowych przyjaźni, możemy też pochwalić się pięknie lśniącymi wnętrzami naszego Internatu - przyjaznymi i przestronnymi świetlicami z TV, przyjaźnie zaaranżowanymi pokojami z pełnym dostępem do mediów, w tym Wi-FI, kompleksowo wyposażoną kuchnią, bogatym księgozbiorem, który swymi nowościami zaprasza do lektury.

Odsłony: 175

Radosne Alleluja

Cywilizacja Łacińska – to nasza tradycja, wartości. Bieżący rok kalendarzowy 2018 AD to doskonała okazja, aby w sposób szczególny, bo w 100 lecie odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę, po latach zniewolenia, spojrzeć na Misterium Męki Pańskiej – jako przesłanie dla wszystkich narodów Europy, iż tylko przez dobro prowadzi droga do wolności, do pokonania zła.

W atmosferze radosnej refleksji, rokrocznie spotykamy się na Wieczorze Poezji Pasyjnej, by wspólnie zaczerpnąć sił, wiary i nadziei, która płynie ze „Strumienia Miłości -  Zmartwychwstałego Chrystusa” – Alleluja!

Odsłony: 144

Rosnące znaczenie nauki i technologii – to nie tylko temat akademicki, czy szkolny, to także przestrzeń do tego by poszerzać własną wiedzę i zainteresowania. Tylko edukacja oparta na doświadczeniu wyzwala w człowieku kreatywność, innowacyjność, otwiera go na nowe doświadczenia.

Zatem gwarantem sukcesu edukacyjnego jest edukacja w praktyce. Miejscem do tego procesu jest znane w całej Europie, ale także na świecie Centrum Nauki Kopernik, które tak jak w krajach Basenu Morza Śródziemnego, Azji, czy Ameryki Południowej zaprasza młodzież do dialogu z nauką.

Przyszłość należy do ludzi twórczych, odważnych i odpowiedzialnych, a nie tych, którzy postępują zgodnie z instrukcją i działają na komendę. Podczas wizyty w CNK brałyśmy udział w eksperymentach fizycznych, obserwowałyśmy zjawiska przyrodnicze w laboratoriach, współtworzyłyśmy utwory muzyczne, sprawdzałyśmy eksperymenty chemiczne. Te i inne działania wzmocniły w nas przekonanie, iż uczenie myślenia (logicznego, krytycznego, alternatywnego, analitycznego, innowacyjnego…) warto uczynić priorytetem w każdej edukacji przedmiotowej!

Odsłony: 287
Od kilku lat naszą myślą – inspiracją do działania jest – niesienie pomocy jednostce ludzkiej, tej wykluczonej zapomnianej, do której „los lub fortuna” nie śle uśmiechu.
Tymi osobami, w potrzebie to bezdomni, którzy będąc nieuleczalnie chorzy, przebywają w hospicjum licząc na to, że może ktoś o nich pamięta, może obdarzy drobiazgiem myśli, perłą uśmiechu lub wesprze  w innej formie. . .

 By móc złagodzić skutki choroby (przewlekły ból, osłabienie, odleżyny, utratę sprawności) Młodzieżowa Rada Internatu wraz z nauczycielami – wychowawcami pod kierunkiem Pani Kierownik B. Jurkowskiej przeprowadziła zbiórkę środków opatrunkowych, odzieży i obuwia. Tym samym, na przednówku wiosny udałyśmy się do Mokotowskiego Hospicjum Św. Krzyża dla bezdomnych przy ul. Magazynowej 14, by móc przekazać zebrane rzeczy oraz zatopić się choć przez chwilę w przestrzeń refleksji - tempus fugit, aeternitas manet!

Odsłony: 234

Galeria

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły