Mit lepszego życia, nowych doświadczeń kulturowych z zachodem, od dawna kusił i kusić będzie niejedną z nas. Wyjazdy za granicę są bardzo modne i tak naprawdę w zasięgu ręki każdej z nas. Bardzo często wakacje sprzyjają takim wędrówkom. Modne jest łączenie turystyki z doświadczeniem praktycznym - czyli podejmowanie pracy w danym państwie, w celu np. poszerzenia kompetencji językowych, rozwinięcia umiejętności społecznych, usamodzielnienia. Oferty pracy, które można znaleźć na łamach portali internetowych zazwyczaj skierowane są do dziewczyn i młodych kobiet. Przeważnie obiecywana jest  praca w charakterze opiekunek dla dzieci i osób starszych, kelnerek, sprzątaczek, modelek i hostess. Bardzo często nie wymagane jest wykształcenie, doświadczenie, znajomość języków,  ponadto  oferowane jest załatwienie wszelkich formalności. Już takie informacje powinny wzbudzić w nas niepokój. Jednak, nie zawsze potrafimy być czujne! A przecież warto zadbać o własne zdrowie i  życie, nie narażać się na doświadczenia w formie porwań, przymusowej pracy ! Na takie właśnie tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas podróży, czy pracy za granicą młodych kobiet warto i należy rozmawiać. Właśnie dlatego zaprosiłyśmy do naszego Internatu  na spotkanie prewencyjno – edukacyjne, eksperta – P. Joannę Garnier, która od 1995r. jest prezesem Fundacji La Strada, zajmującej się przeciwdziałaniem handlowi ludźmi, w duchu ochrony praw człowieka. Spotkanie to, było dla nas ważnym i cennym doświadczeniem.

Galeria

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły