Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem w kalendarium uroczystości i świąt społeczności Internatu ZSG są obchodzone rokrocznie Otrzęsiny. Jest to sprawdzenie nowych wychowanek i  tego, jak poradzą sobie z wyzwaniami przygotowanymi przez starsze wychowanki. W tym roku owe przedsięwzięcie przebiegło nieco inaczej niż dotychczas… stare konkurencje zastąpiono nowymi zadaniami wywołującymi nie tylko głośne salwy śmiechu, ale również angażującymi do pracy zespołowej i zmuszającej do ruchu. Tak zwane „otrzęsiny” klas pierwszych, były zabawą połączoną z bezwzględną rywalizacją uczennic klas I o palmę pierwszeństwa w poszczególnych konkurencjach oraz w klasyfikacji końcowej w ramach przygotowanej gry terenowej „INTERNACKIE SZEREGI NIEPOKONANYCH”.
 Nie zabrakło przy tym emocji! Każda nowa uczennica musiała przełamać swoje lęki i obawy, stając przed  różnymi wyzwaniami, które rozgrywały się na poligonie militarnym. Do zadań wymyślonych przez uczennice klas starszych w ramach ćwiczeń poligonowych należały: opatrzenie rannego na czas, przygotowanie barykad przed atakiem, rozszyfrowanie tajnych wiadomości, konspiracyjny przekaz  materiałów wybuchowych, czy wreszcie opracowanie sztandaru danej formacji. Pomysłów  w ramach walk drużynowych na sztandary było kilkanaście m.in. pazur jaszczurki, żądła osy, jad kobry ….
W tej „batalii” nie było przegranych, każda drużyna wykazała się duchem walki i siłą determinacji.
 W tym roku ta wyjątkowa impreza tematyczna stała się doskonałym sprawdzianem możliwości  dla nowych wychowanek oraz przestrzenią do integracji i wspólnej zabawy ze starszakami. Nowo ochrzczonym życzymy samych sukcesów i miłych chwil w ramach drużyny „Internackich Szeregów Niepokonanych”!

poniżej fotorelacja z wydarzenia

Galeria

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły