Święto Edukacji jest chyba nielicznym ze świąt, które dotyczą każdego człowieka, bo przecież nie ma osoby w Polsce, która by w tym święcie nie uczestniczyła i to kilka razy w życiu…
A wszystko zaczęło się 4 października 1773 roku  kiedy to Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto oświaty polskiej, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.  Z tej okazji wychowanki Internatu ZSG  przygotowały krótkie wystąpienie upamiętniające ten fakt oraz złożyły życzenia Pani Kierownik i wszystkim nauczycielom – wychowawcom Internatu ZSG za ogrom pracy wkładany w wychowanie i edukację; „… za każde słowo motywacji i każdą minutę przeznaczoną na dodatkową pomoc. Jesteśmy wdzięczni, że to właśnie od Państwa pozyskujemy wiedzę i umiejętności, które postaramy się wykorzystać jak najlepiej w przyszłości. Każdemu z Państwa dziękujemy za sumienność i zrozumienie. Życzenia do nauczycieli i pracowników Internatu skierowała Pani Kierownik, życząc ze swojej strony ż wszystkim nauczycielom wytrwałości przy tych wszystkich zmianach, które są wokół nas, satysfakcji z pracy i przede wszystkim dumy z tego co robicie. To wy kształtujecie przyszły obraz Polskiej oświaty i właśnie za to oraz za  wspólne budowanie wizerunku Internatu ZSG, za serce za  ciężką pracę gorąco Wam dziękuję.