Od lat Teatr Współczesny słynie i powinien być doceniony, za doskonałe farsy. Sztuka „Ludzie i anioły” autorstwa W. Szenderowicza w reż. Wojciecha Adamczyka to prawdziwy promień słońca, w tę jesienną słotę. Dlatego też ochoczo członkinie Koła Teatralnego Internatu ZSG „Metanoia”, niczym za sprawą magicznej różdżki, przeniosły się w świat teatru i stały się prawdziwymi widzami historii życia Paszkina, moskiewskiego cwaniaczka, którego odwiedza niejaki Stancyłow, anioł-służbista. Cel wizyty mocno zaskakuje Paszkina – ostatnie formalności przed jego przejściem na tamten świat.  W  roli Paszkina mogłyśmy podziwiać  doskonałego Sławomira Orzechowskiego, któremu na scenie towarzyszyła plejada wybitnych aktorów: Andrzej Zieliński, Zbigniew Suszyński, Leon Charewicz. Akcja zaczyna się niewinną rozmową dwóch tytułowych bohaterów, ale wraz z rozwojem akcji poznajemy mroczne sekrety każdego  z nich, czasem przeciwstawne zdania skłaniające do refleksji na temat ludzkiej natury. Sztuka, opisana jako czarna komedia, bawi się konwencją i trzyma widza w ciągłym oczekiwaniu na wyjaśnienia. Przedstawienie to jest  pełne mądrego humoru.

Każda minuta była dla nas kolejnym zaskoczeniem. Reżyser spektaklu -  W. Adamczyk dopracował każdy szczegół przedstawienia, zatem przebieg akcji  i zaangażowanie aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Galeria

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły