URSZULA RZEPCZAK - najgorętsze nazwisko polskiej sceny dziennikarskiej!  Ta wybitna, międzynarodowa korespondentka, tym razem nie z Watykanu, ale wprost w Internacie ZSG dała się poznać swoim fankom i pasjonatkom dziennikarstwa – nam Internatkom.
Podczas spotkania nasz wybitny gość podzielił się z nami tajnikami sztuki dziennikarskiej oraz anegdotami z życia największych postaci świata polityki.

To spotkanie na długo zapisze się w naszej pamięci!

  • ZAPAMIĘTAJ!! OTO KILKA CIEKAWOSTEK NA TEMAT NASZEGO SUPER VIPA!

Pani Urszuli Rzepczak – dziennikarka, sommelierka, podróżniczka, orientalistka. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.

Z wykształcenia jest orientalistką ze specjalizacją iranistyka. Włada kilkoma językami m.in. angielskim, włoskim, perskim, rosyjskim. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy zagranicznych we Włoszech. Od wielu lat akredytowana dziennikarka w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej i we włoskim MSZ. Jej pasją są podróże, szczególnie Afryka. Długoletnia  korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie, a obecnie korespondentką telewizji Polsat News w Rzymie. Jej relacje  pojawiają  się w Polsat News, Polsat News 2 i ”Wydarzeniach” Polsatu.
W latach  1996-2005. Pracowała jako prezenter ”Informacji” i ”Biznes Informacji”, a później ”Wydarzeń”. Była również wydawcą, producentem i reporterem programów informacyjnych i publicystycznych, w tym. m.in. autorskiego programu o tematyce międzynarodowej ”Świat w Obiektywie”, a także szefową działu zagranicznego programów informacyjnych. Relacjonowała wydarzenia pontyfikatów trzech papieży: od pogrzebu Jana Pawła II poprzez pontyfikat Benedykta XVI po urzędowanie Franciszka. Kilkakrotnie brała udział w podróżach papieskich w tzw. volo papale, samolocie papieskim, m.in. w pielgrzymkach Benedykta XVI do Polski, Stanów Zjednoczonych czy Ziemi Świętej.
Nadawała korespondencje z najważniejszych wydarzeń nie tylko z Włoch, ale także innych państw basenu Morza Śródziemnego. Relacjonowała m.in. wydarzenia związane z zatonięciem statku wycieczkowego Costa Concordia, trzęsienie ziemi we włoskiej L’Aquili, przyłączeni Chorwacji do Unii Europejskiej oraz Światowe Dni Młodzieży w Madrycie. Na bieżąco komentowała wydarzenia społeczno-polityczne we Włoszech w trakcie rządów Romano Prodiego, Silvio Berlusconiego, Mario Montiego, Enrico Letty i Mattea Renziego. Również szeroko relacjonowała wydarzenia związane z działalnością włoskiej Polonii oraz ważne dla naszej historii rocznice bitew pod Monte Cassino.

 Realizowała reportaże i wywiady między innymi z Sofią Loren i Patrickiem Swayze. Autorka ponad stu odcinków programu podróżniczego „Obieżyświat” emitowanego w TV4 i Polsacie, za który otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter. Inicjatorka współpracy Polsatu z telewizją CNN. Odbyła staż w głównej siedzibie CNN w Atlancie w ramach International Professional Program. Realizowała materiały dla programu World Report, emitowanego w CNN International.
W 2004 r. została wyróżniona przez CNN za realizację dla CNN World Report reportażu  -
”Tragarze z Kilimandżaro”. W tym samym roku otrzymała stypendium amerykańskiego Departamentu Stanu i brała udział w International Visitor ‘s  Program.
Wcześniej pracowała również w „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Solidarność”, „Voyage”, „Globo”, „Claudia” i „Naj”.

Galeria

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły