KAPSUŁA CZASU -
Pamiątki dla warszawiaków z 2118 r.

Dnia 13 października 2018 roku na Warszawskiej Starówce odbyło się uroczyste „zakopanie” kapsuły czasu. A gdzie dokładnie? U zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Karowej zakopano przedmiotowa kapsułę czasu. Wydobyta za sto lat ma opowiedzieć przyszłym warszawiakom, jak i czym żyła stolica Polski A.D. 2018. Znajdowały się w niej m.in: księgi (do których uczniowie naszej szkoły wpisali się wcześniej), warszawska karta miejska, filiżanka, body niemowlęce, pendrive z wiadomością od Hanny Gronkiewicz-Waltz, istotne dane warszawskie i statystyki, flaga Warszawy, list od Jana Pawła II o wolności, bilet na wydarzenie sportowe i wiele innych.

Link do artykułu: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24040120,przy-krakowskim-przedmiesciu-zakopano-kapsule-czasu-co-sie.html?disableRedirects=true

Podczas uroczystości przemawiała prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz, która przypomniała, że planowane odkopanie kapsuły ma wypaść w 2118 roku czyli 200 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSG, uczniowie I j i ich wychowawczyni- opiekunka Samorządu Uczniowskiego ZSG - p. Katarzyna Goliszewska-Szadura oraz Koło Dziennikarskie (prowadzone przez p. Ewę Bielak).

Tego dnia na Krakowskim Przedmieściu można było również posłuchać licznych koncertów, zobaczyć zabytkowe autobusy i orkiestry dęte. Wszyscy uczestniczyli również w zorganizowanym przez miasto poczęstunku, a nasi uczniowie przeprowadzili szereg rozmów z warszawiakami, uczestniczącymi w tej niezwykłej „futurystycznej” imprezie.

 Przygotowali: Oskar Zawadzki, Karolina Czuczułaszwili, kl. II f