W dniu 16 listopada 2018 r. o godz. 10.00 odbyło się „Spotkanie Młodych” przy Grobie Nieznanego Żołnierza zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy w asyście Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Uczniowie warszawskich szkół z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oddali hołd bezimiennym przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na spotkanie przybyły delegacje wraz z Pocztami Sztandarowymi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zdobywających Certyfikat Szkoły Varsavianistycznej. Historię o Grobie Nieznanego Żołnierza przemawiał płk Witold Lisowski. Delegacje uroczyście, w asyście Wojska, złożyły przy Grobie Nieznanego Żołnierza wiązanki kwiatów, a następnie wpisały się do Księgi Pamiątkowej.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy I D TGH - Aleksander Majewski, Kinga Owsiewska i Martyna Szymańska, członkowie Koła Młodych Przyjaciół Warszawy ZSG. W imieniu całej szkoły uczniowie złożyli wiązankę na płycie Grobu oraz dokonali uroczystego wpisu do Księgi Pamiątkowej: „Społeczność uczniowska ZSG w hołdzie bohaterom!"
Uczniowie są jednocześnie przedstawicielami Koła Dziennikarskiego ZSG, prowadzonego przez p. Ewę Bielak i p. Marcina Rakowicza.
 Spotkanie upamiętniło 93 rocznicę Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie i 100-lecia odzyskania niepodległości Polskę oraz zainaugurowało XIV edycja Konkursu Wiedzy o Grobie Nieznanego Żołnierza dla uczniów szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 Koło Dziennikarskie ZSG i Koło Młodych Przyjaciół Warszawy ZSG.