11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Data pamięci i tradycji. Tego dnia czcimy bohaterstwo, odwagę, poświęcenie w walce i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy jako państwo, scalone i przywrócone. Tego szczególnego dnia wszyscy wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym, niepodległym i pięknym kraju o wielowiekowych tradycjach.

W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyliśmy w różnego typu uroczystościach, akademiach, konferencjach, sesjach oraz konkursach. Podobnie jak tysiące szkół w kraju i za granicą przystąpiliśmy do akcji „Rekord dla Niepodległej”, którą Minister Edukacji Narodowej przygotował wraz z Radą Dzieci i Młodzieży.

W tym roku społeczność naszej szkoły postanowiła kontynuować tę cenną inicjatywę, która jest wyrazem patriotyzmu, dumy i poczucia przynależności do wielkiej wspólnoty narodowej. W tym roku szkolnym włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu” i 11 listopada w małej Sali gimnastycznej, na korytarzach szkolnych i na boisku szkolnym, o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy cztery strofy „Mazurka Dąbrowskiego”, dumnie prezentując swą przynależność narodową. To był dzień szczególny w historii naszej szkoły.

Prezentacja

Poniżej prezentujemy podziękowanie Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego i fotorelację.

PODZIĘKOWANIE

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

Łączę wyrazy szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN