Relacja z pierwszych dni pobytu w Bad Freienwalde (Brandenburgia-Niemcy)

W dniu 23 lipca 2017 r. grupa 17 osób pod opieką mgr Agnieszki Kopij oraz dr Dominika Orłowskiego wyjechała na miesięczną praktykę zawodową do Bad Freienwalde. Uczniowie po przyjeździe uczestniczyli w dwudniowym kursie języka niemieckiego – prowadzonym przez tutejszego lektora. Kurs miał na celu ugruntowanie wiedzy zdobytej podczas zajęć dodatkowych w Polsce. Trzeciego dnia pobytu wszyscy uczniowie klas III o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych, zostali zaznajomieni z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w gastronomii, które obowiązują na terenie Niemiec.

W tym samym dniu uczniowie rozpoczęli praktykę w miejscowych zakładach gastronomicznych, takich jak: Randwirtschaft, Landhof Liepe, Restaurant & Café Olivo, Dammmeisterei, Haus am Finowkanal, Wilder Eber – Hotel & Restaurant, Restaurant Carlsburg. Poza intensywną pracą zawodową, uczniowie mają również możliwość poznawania przyrodniczych i antropogenicznych atrakcji turystycznych w Berlinie, Altranft czy Niederfinow, jak np.: Reichstag, Brama Brandenburska, Ewangelicka Katedra w Berlinie, Pomnik ku czci pomordowanych Żydów Europy, Mur Berliński, Checkpoint Charlie, Muzeum Trabanta, Wieża telewizyjna, Plac Republiki, Plac Poczdamski, Sony Center oraz Tiergarten, Skansen Brandenburski, Podnośnia Statków czy rejs statkiem po kanale Finow, a przede wszystkim osobiście poznają narodowe oraz regionalne dziedzictwo kulinarne Niemiec np. Muzeum Kiełbasy Curry, jak i spożywają typowe potrawy kuchni niemieckiej w lokalach gastronomicznych.

Relacja fotograficzna w Galerii

        Z kulinarnymi pozdrowieniami,
mgr Agnieszka Kopij i dr Dominik Orłowski

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły