W dniu 8 marca 2020r wybraliśmy się do Muzeum Literatury mieszczącego się na warszawskiej starówce, aby podziwiać sztukę Augusta Zamoyskiego. Wystawa prowadzi nas przez każdy etap życia artysty i do tego pokazuje nam dzieła jakie powstały w każdym okresie jego życia. Wystawa zaczyna się od domu rodzinnego rzeźbiarza, a kończy na symbolicznym grobie na którym leży rzeźba pt.”Zmartwychwstanie” przedstawiająca człowieka wygiętego w łuk przypominająca mostek gimnastyczny. Dbałość o każdy detal rzeźb jest nie do opisania, a sztuka skłania do refleksji. Polecamy wybrać się tam, aby poznać życie Polskiego artysty, człowieka pełnego przeróżnych pasji i wrażliwości. Sam fakty, że umarł z dłutem w ręku pokazuje jak bardzo kochał to co robił i to właśnie powinno być rekomendacją tej wystawy. Bardzo nam się podobało oraz spędziliśmy w ten sposób cudowny Dzień Kobiet.
Oskar Zawadzki i Karolina Czuczułaszwili


  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły