W dniu 8 marca trzy klasy maturalne (pod opieką p. Katarzyny Goliszewskiej-Szadury, p. Ewy Skrońc-Bielak i p. Marcina Rakowicza) udały się na kulturowy spacer do…Teatru Buffo. Uczniowie spacerowali ulicami Śródmieścia, poznając literacką historię Warszawy, a następnie, po dotarciu do Teatru Buffo mieli okazję uczestniczyć w spektaklu pt. „Tango”.
„Tango” to dramat -  lektura szkolna, bardzo lubiana przez uczniów, ale to również najbardziej znany i najważniejszy utwór Sławomira Mrożka o społecznych zagrożeniach. Warto go poznać, warto do niego wracać .  Spektakl zawierał nowatorskie reinterpretacje, zwłaszcza w sferze muzyki, autorzy aranżacji mają bowiem nadzieję, że to nowe wydanie będzie do tego powrotu zachęcać. Okazało się, że choć od napisania tego tekstu minęły 54 lata, wciąż mówi on o nas.
Pokazuje w zwierciadle czasu, że…cały świat to teatr.

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły