,,Dziś uczeń – jutro mistrz’’- warsztaty z innowacji pedagogicznej

08 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne z cyklu „Dziś uczeń, jutro mistrz”, pt. ,,Oryginalne sosy włoskie i nadzienia do ravioli, charakterystyka, przygotowanie i sposób podania”.

Szkolenie przeprowadzili Karol Lisiński i Łukasz Wódz, przedstawiciele firmy Selgros Cash & Carry oficjalnego partnera Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego. W szkoleniu uczestniczyła klasa 2C Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego wraz z nauczycielami: Panią Lidią Łojek i Panią Anną Pelc. Pod kierunkiem profesjonalnych kucharzy uczniowie przygotowali potrawy kuchni włoskiej. Wykonano  pierożki ravioli ze szpinakiem, pasty: all’amatriciana, carbonara,   sosy: pesto bazyliowe, margherita  oraz lasange bolognese. Potrawy sporządzono z rodzimych produktów pochodzenia włoskiego.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Osobą odpowiedzialną za wydarzenie była Pani Aneta Czarnota-Kołcoń kierownik kształcenia praktycznego, a nad całością przedsięwzięcia czuwała dyrektor naczelna Pani Marzena Cieślak.

       Sponsor:

Selgros Cash&Carry  

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły