19 oraz 26 kwietnia w szkole odbyły się zajęcia warsztatowe z innowacji pedagogicznej „Trener personalny – racjonalne żywienie i ruch”. Warsztaty kulinarne prowadzili szefowie Akademii Kulinarnej Transgourmet Karol Lisiński oraz Łukasz  Wódz. Tematem, który został zrealizowany było „Wybrane potrawy i desery diety bezglutenowej”. Uczniowie uczestniczący  w innowacji razem z szefami przygotowywali następujące potrawy: Orientalny Spring Rolls / Sos słodko kwaśny / Puree z mango /, Makaron Konjac / Krewetki / Kurczak / Mleko kokosowe / Kafir / Trawa cytrynowa/, Orzechowa beza / Waniliowy krem /, Migdałowa rolada / Śmietana / Puree z malin /.

Poniżej relacja fotograficzna

       Sponsor:

Selgros Cash&Carry  

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły