Jesienią 2018 roku przypadło dwusetlecie badań polonistycznych prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim. Z tej okazji z inicjatywy Dziekana Wydziału Polonistyki Profesora Zbigniewa Grenia w dniach 5-6 października 2018 roku odbyła się konferencja naukowa pod nazwą „Tradycja. Teraźniejszość. Przyszłość”.

Podczas całego tego wydarzenia odbyło się aż siedem konferencji, na temat zmian zachodzących w języku polskim przez minione 200 lat, polskiej literatury oraz polskiej dydaktyki. W panelach udział brali literaturoznawcy, językoznawcy, kulturoznawcy, a także filozofowie, historycy, obecni i dawni pracownicy Wydziału, studenci i absolwenci, przyjaciele oraz sympatycy Warszawskiej Polonistyki.

Koło Dziennikarskie pod opieką pani Ewy Bielak wyruszyło na Uniwersytet Warszawski w poszukiwaniu wiedzy na temat naszego narodowego dobra - języka i literatury polskiej. Jednym z najciekawszych wykładów okazał się „Język wśród ludzi”.

Odsłony: 14

        Koło Dziennikarskie ZSG pod kierunkiem pani Ewy Skrońc-Bielak aktywnie uczestniczyło w niezwykłym wydarzeniu kulturowym, które miało miejsce w Warszawie w dniach 21- 23.09. 2018 rok. WGW to cykliczne wydarzenie artystyczne skupiające wybrane prywatne galerie sztuki, organizujące w tym samym czasie wystawy i imprezy towarzyszące Warsaw Gallery Weekend wzorowana jest na podobnych inicjatywach działających w innych ważnych ośrodkach artystycznych, takich jak np. Berlin Gallery Weekend. Przez kolejne trzy dni partycypujące galerie prezentują wystawy pod wspólnym szyldem oraz dodatkowo organizują debaty, spotkania i inne wydarzenia dodatkowe. Warsaw Gallery Weekend współpracuje z instytucjami publicznymi, m.in. z Zachęta czy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Uczniowie ZSG uczestniczyli w kilku eventach, a dodatkowym atutem popołudniowych spacerów po prywatnych galeriach było uczestnictwo zaprzyjaźnionych uczniów innych szkół oraz studentów UW, któzy pomagali we współnej interpretacji sztuki nowoczesnej. Pani Bielak (z żeńską częścią dziennikarzy) zachwyciła się wystawą Fundacji Galerii Foksal, Bartek i zaprzyjażniona młodzież - Galerii Czułość i Śmierć Człowieka.
Poniżej zapraszamy do zapoznania się z artykułem jednego z młodych dziennikarzy naszej szkoły.

W ubiegłym tygodniu w naszym mieście miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W sobotnie popołudnie, z okazji Warsaw Gallery Weekend (dumny przydomek, nieprawdaż?) wybraliśmy się na spacer po stolicy. Podążaliśmy śladami rozmaitych wystaw w celu odnalezienia duchowego posiłku, poprzez odświeżenie naszego spojrzenia na sztukę nowoczesną.

Odsłony: 87

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły