Jesienią 2018 roku przypadło dwusetlecie badań polonistycznych prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim. Z tej okazji z inicjatywy Dziekana Wydziału Polonistyki Profesora Zbigniewa Grenia w dniach 5-6 października 2018 roku odbyła się konferencja naukowa pod nazwą „Tradycja. Teraźniejszość. Przyszłość”.
Podczas całego tego wydarzenia odbyło się aż siedem konferencji na temat zmian zachodzących w języku polskim przez minione 200 lat, polskiej literatury oraz polskiej dydaktyki. W panelach udział brali literaturoznawcy, językoznawcy, kulturoznawcy, a także filozofowie, historycy, obecni i dawni pracownicy Wydziału, studenci i absolwenci, przyjaciele oraz sympatycy Warszawskiej Polonistyki, w tym przedstawiciele szkół i środowisk oświatowych.

Z inicjatywy pani Ewy Bielak uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kilku panelach dyskusyjnych oraz wykładach.

Koło Dziennikarskie ZSG (pod opieką pani Ewy Bielak) wyruszyło na Uniwersytet Warszawski w poszukiwaniu wiedzy na temat naszego narodowego dobra- języka i literatury polskiej. Jednym z najciekawszych wykładów okazał się „Język wśród ludzi”. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zapisem jednego z wykładów.

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły