28 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Pasja Smaków – świętujemy z ułanami przy potrawach z gęsiny”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu. Wszyscy uczestnicy zmagań gastronomicznych mieli za zadanie wykonać danie zasadnicze, składające się z obowiązkowych składników w postaci piersi z gęsi i korzenia pietruszki oraz surowców pochodzenia krajowego. W konkursie rywalizowało 6 zespołów z województwa mazowieckiego. Nasi uczniowie zajęli I miejsce!!!

Luiza Borkowska i Jan Trybulec przygotowali Pierś z gęsi na puree dyniowym w sosie żurawinowym, z fondantem z ziemniaków i pietruszką marynowaną.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydenta Miasta Radomia, a medialny Radomska Grupa Mediowa.

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły