28 listopada 2019 r. uczniowie ZSG Poznańska, Wiktor Domurat z klasy 2a TGH oraz Mateusz Sowiński z kl.3b TGH, uczestniczyli w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Pasja Smaków – Ryby smaczne, ryby zdrowe i desery kolorowe”.
Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu, zaś patronat sprawował Prezydenta Miasta Radomia.

Tematyką konkursu były ryby oraz desery na bazie szpinaku i sera twarogowego. Zadaniem konkursowym było filetowanie dwóch pstrągów w czasie 15 minut i sporządzenie z nich 3 jednakowych przystawek oraz wykonanie 3 porcji deseru z wyżej wymienionych surowców podstawowych, w łącznym czasie 120 minut.

Jury konkursowe przyznało II miejsce Mateuszowi Sowińskiemu z klasy 3b TGH, za wykonanie Królewskiego Pstrąga oraz deseru Szalona Zieleń.

Wiktor Domurad z klasy 2a TGH został uhonorowany  wyróżnienia za udział w zmaganiach konkursowych.

W Konkursie rywalizowało ze sobą 10 jednoosobowych drużyn z wojewódzkich szkół gastronomicznych, m.in. z Warszawy, Pionek, Zwolenia, Przysuchy i Radomia.
Poniżej fotorelacja z wydarzenia

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły