W czasie warsztatów zorganizowanych w ramach Tygodnia Kuchni Włoskiej w naszej szkole wybitny włoski szef kuchni  Simone Loi wyłonił trzech najlepszych uczniów, którzy stanęli w szranki z młodzieżą z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Gdańska w konkursie „La sinfonia italiana - La pasta”. Zmagania odbyły się  9 grudnia 2019 roku w Ambasadzie Włoskiej w Warszawie.  Patronat nad konkursem objęli:  Anuelo Sierra, Prezydent Federazione Italiana Cuochi Delegazione Polonia oraz  Ambasador Włoch, Aldo Amati. Konkurs zaszczycili swoją obecnością: Andrea Camastra, Rocco Cristiano Pozzullo, Giuseppe Casale oraz wielu znanych gości ze świata kultury włoskiej oraz  gastronomii. Uczniowie mieli za zadanie  przygotować dwie potrawy kuchni włoskiej - pierwszą był  makaron al pomodoro fresco z bazylią, drugą zaś   stworzona przez uczestnika potrawa włoska, oczywiście, na bazie makaronu. 

Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. Zaszczytne pierwsze miejsce wywalczył Sebastian Plasota. Drugie miejsce przypadło Wojciechowi Waliszewskiemu. 4 miejsce również zostało zdobyte przez ucznia z naszej szkoły, a zajął je Mateusz Sowiński. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły