Nasza szkoła oficjalnie została objęta patronatem Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki. O patronat ubiegały się szkoły warszawskie, objęte programem wspierania uczniów uzdolnionych. Podstawowym celem programu jest wzmacnianie współpracy szkół z instytucjami. Wniosek aplikacyjny został złożony przez dyrektora Zespołu Szkół Gastronomicznych Marzenę Cieślak we współpracy ze Szkolnym Zespołem Wspierania Uzdolnionych, którego liderem jest Ewa Bielak.

Od grudnia 2017 roku ZSG oficjalnie uczestniczy w stołecznym programie WARSA i SAWY pt. „WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki, Sztuki - czyli SeNS wspierania uzdolnionych”. O patronat mogły ubiegać się tylko te szkoły, które spełniły kilkanaście wymogów, w tym uzyskały Bezterminowy Certyfikat Wspierania Uzdolnionych WARS I SWA. Jest to wielkie wyróżnienie dla nasze szkoły oraz uznanie dla dotychczasowej działalności w zakresie wspierania uczniów uzdolnionych. Dyrektor Marzena Cieślak oraz lider Ewa Skrońc-Bielak serdecznie zapraszają wszystkich nauczycieli i uczniów do aktywnego uczestnictwa w programie „WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki, Sztuki - czyli SeNS wspierania uzdolnionych”.

Dnia 17.05.2018 roku wybrani przedstawiciele klasy 3c (Magdalena Kur, Klaudia Pulczyn oraz Daniel Kopeć) wraz z Panią Profesor Ewą Skrońc-Bielak oaz Panem Profesorem Tomaszem Żelechowskim uczestniczyli w wykładzie pt.: „Rola i etos polskiej inteligencji. Historia i współczesność” prowadzonym przez Doc. dr Annę Rosner, wykładowcę MISH, współpracującą z Uniwersytetem Warszawskim. Zajęcia były prowadzone w jednym z wydziałów UW- Artes Liberales przy ul. Prostej 69. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się kilku ciekawych i istotnych rzeczy przydatnych do matury, którymi chcielibyśmy się z Państwem podzielić.
Odsłony: 354

W dniu 16 kwietnia 2018 roku grupa uczniów uzdolnionych (tym razem pod opieką pani Elżbiety Zarębskiej) wyruszyła po raz trzeci na zajęcia warsztatowe do Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”.

Poniżej relacja uczennicy.

„PRZYSZŁOŚĆ BĘDZIE INNA”        

- wystawa w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta

Odsłony: 629

Klasa 2C TGH 20 kwietnia gościła z wizytą na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.  Wyjazd  studyjny pozwolił poznać uczelnię, która kształci przyszłych biotechnologów i technologów żywności, jej bogatą bazę dydaktyczną, a także otwartych i  profesjonalnych pracowników naukowych. Uczniowie rozszerzając przedmiot biologia wzięli udział w wykładach na temat właściwości białek i barwników roślinnych. Po części teoretycznej przystąpili do samodzielnego wykonywania doświadczeń biologicznych.

Koordynator Mirosław Dzikowicki

Odsłony: 601

Z SENSEM W ZACHĘCIE


Dnia 21.03.2018 r. uzdolnieni uczniowie naszej szkoły (tym razem pod opieką pani Katarzyny Goliszewskiej-Szadury)  już po raz drugi udali się na wycieczkę do Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, aby uczestniczyć w miejskim projekcie Warsa I Sawy - SENS, którego celem jest wspieranie i rozwijanie uczniów uzdolnionych poprzez kontakt ze sztuką.
Poniżej relacja uczennicy.

Odsłony: 511

W dniu 24 kwietnia klasa maturalna IV a pod opieką pani Ewy Bielak odbyła swoją ostatnią lekcję języka polskiego (w tym roku szkolnym) w Sali Kazamaty Stara Prochownia.

Nasza szkoła podpisała oficjalne porozumienie z Teatrem Stara Prochownia.

Przedmiotem zajęć była wystawa ”Misteria Dzieciństwa. Jerzy Ficowski ”, autorstwa Bożeny Szroeder oraz Wiesława Szumińskiego.  Wystawa utrzymana była w konwencji podróży w krainę dzieciństwa Jerzego Ficowskiego, od zawsze związanego z Warszawą, a jej mottem stały się słowa: „Nie zapomnij dziecka w sobie”.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć stare fotografie, samodzielnie przeczytać fragmenty dzienników zapisywanych dziecięcą ręką, zajrzeć w notatki 14-letniego badacza przyrody który szczegółowo przedstawiał swoje przeżycia np. w trakcie trwania burzy…

Odsłony: 743
zacheta3Dnia 15.03.2018 r. grupa uczniów uzdolnionych, uczestniczących w projekcie miejskim SENS - ZACHĘTA, WARS i SAWA - pod opieką pani Ewy Bielak (lidera Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnionych, autorki wniosku projektowego) wyruszyła do Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki znajdującej się przy pl. Stanisława Małachowskiego.

Poniżej relacja uczennic.
Odsłony: 805

W listopadzie kilka klas technikum naszej szkoły (z inicjatywy Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnionych, którego liderem jest p. Ewa Skrońc-Bielak) uczestniczyło w wykładach i zajęciach warsztatowych w Muzeum Narodowym. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: p. Marcin Rakowicz i p. Ewelina Górecka. Uczniowie z różnych klas mieli możliwość zapoznania się z najwybitniejszymi dziełami malarzy polskich oraz uczestniczenia w ciekawych zajęciach metodą dramy i immersji. Gościem honorowym pani Ewy Bielak był znany dziennikarz Antoni Ferency, który wyruszył w artystyczną podróż przez epoki razem z młodzieżą ZSG.

Poniżej impresja filmowa - relacja z wycieczki w wykonaniu Julii Grabskiej i Adama Anioła, uczniów klasy III c.

Odsłony: 769
Uczniowie klasy maturalnej IV a, razem z p. Ewą Bielak uczestniczyli w wykładzie i spotkaniu autorskim, które odbyły się 13 grudnia w gmachu Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas spotkania wokół "Książek z dobrej półki" warszawskiego polonisty, Włodzimierza Paszyńskiego, rozmawiano o tym, że dobra literatura, niekoniecznie na wskroś współczesna, może być pretekstem do szukania odpowiedzi na najważniejsze pytania, których rozumny nauczyciel nie powinien lekceważyć, mimo że te niekoniecznie znajdą się w egzaminacyjnym teście... Pytania najczęściej całkiem proste, ale zasadniczej natury - zadawane przez ludzi refleksyjnych, szukających prawdy o sobie i otaczającym świecie kiedyś, dziś i zapewne także w przyszłości. I o tym, czy warto czytać z uczniami nie tylko to, co w zestawie obowiązkowym...

 

Odsłony: 461

18 grudnia 2017 r. Biblioteka Szkolna zorganizowała Szkolne Święto Książki. Do odwiedzania biblioteki zachęcały gazetki umieszczone na korytarzach, zaproszenie wyświetlane na monitorach oraz komunikaty ze szkolnego radiowęzła. Na tych, którzy przybywali do biblioteki czekały liczne atrakcje:

  • Pokonkursowa wystawa uczniowskich plakatów „Zaczytana szkoła”
  • „Randka w ciemno z książką”
  • Prezentacja nowego wyposażenia biblioteki – nowego większego monitora, kina domowego z łączem internetowym
  • Słodki poczęstunek.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było ogłoszenie wyników Konkursu na Plakat „Zaczytana szkoła” oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom przez panie dyrektor: Marzenę Cieślak i Elżbietę Fatygę.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Odsłony: 860

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły