16 listopada 2017 uczniowie uczestniczący w innowacji "Trener personalny - racjonalne żywienie i ruch” wzięli udział w wykładzie, zorganizowanym specjalnie dla naszych uczniów przez wykładowców SGGW uczestniczących w realizacji innowacji. Tematem wykładu było „Znaczenie diety w nietolerancjach pokarmowych. Fakty i mity dotyczące diety bezglutenowej”. Wykład wygłosiła dr inż. Aleksandra Kołota z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka. Nasi uczniowie uzyskali mnóstwo informacji na temat nietolerancji pokarmowych oraz ich skutków dla naszego organizmu. Nie mogło również zabraknąć informacji o dość kontrowersyjnej teorii dotyczącej diety bezglutenowej i potrzebie jej stosowania w przypadku ludzi zdrowych oraz wiadomości o chorobie trzewnej, zwanej celiakią. Tematem wykładu był również sposób diagnozowania oraz leczenia chorób wynikających z nietolerancji pokarmowych.

  Osiągnięcia Szkoły

Certyfikat Varsavianistyczna Szkoła

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły